Galatasaray Milot Rashica’nın Transferinde Mutlu Sona Ulaşamadı

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mutlu sona ulaştı. 88 puan ile şampiyon olan Galatasaray’ın yıldızlarından birisi de Milot Rashica idi. Kosovalı yıldız, 2022 – 2023 sezonu başında kiralık olarak Galatasaray kadrosuna katılmıştı. Hiç kimse, bu oyuncunun bu denli fark yaratacağına inanmıyordu.

Milot Rashica, takıma Eylül ayında katıldı. Hazırlık kampında yoktu. Hatta, sezonun ilk maçlarında kadroda değildi. O dönem Galatasaray’ın sağ kanadında Yunus Akgün, sol kanadında da Kerem Aktürkoğlu görev yapıyordu. Okan Buruk, Yunus Akgün’ün formsuzluğunu fark etti. Bu yüzden, asıl pozisyonu sol kanat olan Milot Rashica’yı sağ kanatta görevlendirdi. Kosovalı oyuncu, bu bölgede elinden gelenin en iyisini yaptı.

Norwich City İndirime Yanaşmıyor

Milot Rashica’nın Galatasaray ile olan kiralık sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. Oyuncu, kulübüne geri döndü. Milot Rashica’nın bonservisi Norwich City’de bulunuyor. İngilizler, oyuncunun geçtiğimiz sezon Galatasaray’da çok iyi bir performans sergilediğinin farkındalar!

Bu yüzden, oyuncuyu düşük bir bonservis bedeli karşılığında elden çıkarmak istemiyorlar. Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, yönetimden oyuncunun bir an önce transfer edilmesini istedi. Sarı kırmızılı kulüp, oyuncu için Norwich City’e 5 milyon Euro önerdi. Ancak, İngilizler, kapıyı 10 milyon Euro’dan açtılar. Bir türlü indirime yanaşmadılar. Bu durum, Milot Rashica’nın Galatasaray’a transferini geciktiren hususlardan birisi oldu.

Galatasaray yönetimi, Milot Rashica’nın transferi konusunda acele etmiyor. Süper Lig’de transfer dönemi, Eylül ayının ortasına kadar sürecek. Sarı kırmızılı kulüp, son güne kadar bekleyecek. Norwich City’nin inadının kırılması adına uğraşılıyor. Bu transferin olumlu bir şekilde sonuçlanıp sonuçlanmayacağını zaman gösterecek.

Devreye Fenerbahçe Girdi

Milot Rashica’nın geçtiğimiz sezon Galatasaray’da göstermiş olduğu performansa kayıtsız kalmak mümkün değildi. Söz konusu performans, Fenerbahçe’yi de etkiledi. Sarı lacivertli kulüp, geçtiğimiz haftalarda Milot Rashica için Norwich City’nin kapısını çaldı. Oyuncu için yüksek bir bonservis bedeli teklif edildi. Norwich City, oyuncuyu en çok bonservis veren kulübe satmak istiyor.

Milot Rashica, Fenerbahçe’nin teklifine kesinlikle sıcak bakmıyor. Kosovalı oyuncu, Fenerbahçe’nin teklifini kendisine ulaştıran menajerine Türkiye’de yalnızca Galatasaray’da oynamak istediğini söyledi. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’yi reddetmiş oldu.

Kosovalı Oyuncu Süper Lig’de Fazlasıyla Fark Yarattı

Milot Rashica, geçtiğimiz sezon Galatasaray forması ile Süper Lig’de 26 maçta görev aldı. Söz konusu maçların 20’sine ilk 11’de başladı. Altı maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada bin 701 dakika kaldı. Güzel performansını dört gol ve yedi asist ile süsledi. 11 gole katkıda bulundu. Galatasaray’ın Süper Lig’de şampiyon olmasına en çok katkı yapan isimlerden birisiydi. Ayrıca, Türkiye Kupası’nda dört maça çıktı. Bu maçlarda da iki gol kaydetti. Kosovalı oyuncu, bir sezonluk Galatasaray macerasını altı gol ve yedi asist ile bitirdi.