Yalçın Koşukavak Altayspor'da

Fenerbahçe Yolunda Olan Yalçın Koşukavak Altayspor’da Kaldı

İkinci yarıya başlarken Süper Lig hedefine yürüyecek kadroyu oluşturan Altay Spor takımın başına da camianın evladı Yalçın Koşukavak’ı getirmişti. Altayspor’da gerçekleştirilen dönüşüm meyvelerini verdi ve siyah beyazlılar ikinci yarının en formda takımlarından biri konumuna geldi. Yalçın Koşukavak ile çıktığı 6 karşılaşmada 3 galibiyet ve 3 beraberlik alan Altay Spor 12 puan topladı. Puanını 43’e yükselterek play – off hattındaki iddialı takımlardan biri oldu. Bu tablonun ardından Fenerbahçe’den teklif alan Yalçın Koşukavak Altayspor’da kaldı.

Yalçın Koşukavak’a Fenerbahçe Kancası

Altay Spor ile yakaladığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken teknik adam Yalçın Koşukavak Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe’nin de radarına girdi. Başarılı teknik adam gösterdiği performansla Fenerbahçe’den teklif aldı. Ancak Altay Spor’un Süper Lig hasretine son vermek için kulübünde kalmayı tercih eden Yalçın Koşukavak sezon sonunda Fenerbahçe ile anlaşabilir.

Fenerbahçe ve Altay Spor’dan Koşukavak Açıklaması

Fenerbahçe tarafından hocaya teklif yapıldığı belirtilen açıklamada ”Yalçın Koşukavak ile sezon sonu yeniden masaya oturmak üzere görüşmelere ara verilmiştir.” denildi. Altay Spor camiası ise ”Hedefinin Altay Spor’u Süper Lig’e çıkarmak olduğunu söyleyen hocamız Yalçın Koşukavak Altayspor’da kaldı.” açıklamasında bulundu. TFF 1. Lig’de sezonun tamamlanmasına 6 hafta kala Altay Spor 43 puanla 7. sırada yer alıyor. Halen direkt Süper Lig bileti alma potansiyeli bulunan ekipte moraller yerinde.