Fabio Borini’ye Teklif Üstüne Teklif Geliyor

2022 – 2023 sezonu, 6-7 Haziran 2023 tarihlerinde oynanacak maçlar ile sona erecek. Ancak, sezon tam anlamıyla 11 Haziran 2023 günü noktalanacak. Söz konusu tarihte Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile Başakşehir karşı karşıya gelecek.

Dünya Kupası ve deprem felaketi sebebiyle Süper Lig’e uzun aralar verildi. Bu durum, sezonun finalinin Haziran ayına sarkmasına neden oldu. Söz konusu sezonda fark yaratan birden çok oyuncu bulunuyor. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Fabio Borini! 1991 doğumlu futbolcu, geçtiğimiz günlerde sözleşmesinin sona ermesini bahane göstererek Fatih Karagümrük’ten ayrıldı.

Menajeri Her Teklifi Değerlendirdiklerini Söyledi

Bu sezon golleri ve asistleri ile Süper Lig’de fark yaratan Fabio Borini’nin bu performansına kayıtsız kalmak mümkün değil! 32 yaşındaki oyuncu sözleşmesinin sona ermesiyle beraber boşa çıktı. Bu durum, oyuncuyu transfer etmek isteyen kulüplerin iştahını kabarttı. Fabio Borini’nin menajeri Roberto di Fanti, oyuncusunun 2023 – 2024 sezonunda nerede olacağına dair birtakım açıklamalarda bulundu. İtalya basınına konuşan Roberto di Fanti, her şeyden önce gelen tüm teklifleri değerlendireceklerini belirtti. Şu ana kadar herhangi bir teklife olumsuz yanıt vermediklerinin altını çizdi. Teklif yapmayı düşünen tüm kulüplere saygı duyduklarını dile getirdi.

Roberto di Fanti, oyuncusu ile çok sayıda kulübün ilgilendiğini söylüyor. Oyuncuyu isteyen Süper Lig kulüpleri arasında Beşiktaş ve Trabzonspor bulunuyor. Ayrıca, BAE ekiplerinin de oyuncuya cezbedici teklifler yaptığı biliniyor. Bazı İtalyan ve İngiliz kulüpleri de Fabio Borini’yi kadrolarına katmaya çalışıyorlar. Son olarak, MLS ekiplerinin de oyuncuya ilgi duyduklarından bahsedebiliriz.

Fabio Borini Performansıyla Parmak Isırttı

2021 yılının Ocak ayında Fatih Karagümrük’e transfer olan Fabio Borini hakkında çok sayıda önyargı mevcuttu. Bu oyuncunun bitik olduğuna ve Türkiye’de başarılı olamayacağına dair yorumlar yapılıyordu. Ancak, Fabio Borini, formun geçici, klasın ise kalıcı olduğunu gösterdi. Bilhassa 2022 – 2023 sezonunda gösterdiği performans ile bir yıldız gibi parladı.

1991 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de toplam 30 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 384 dakika kaldı. 29 maça ilk 11’de başlarken bir maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Genellikle sol kanatta görev yaptı. Güzel performansını 20 gol ve dokuz asist ile süsledi. Ligin en çok gol atan ve en çok asist yapan isimlerinden birisiydi. Her iki kulvarda da zirvede oluşu ile dikkat çekti. Bilhassa 21 gol atan takım arkadaşı Mbaye Diagne ile beraber harika bir uyum yakaladı. Bu iki oyuncu, Süper Lig’deki birçok takımdan daha fazla gol attılar.

Fabio Borini’yi isteyen kulüplerden birisi de Beşiktaş! Siyah beyazlı kulüp, oyuncuyu devre arası transfer döneminde de kadrosuna katmak istese de başarılı olamamıştı. Beşiktaş, Fabio Borini ısrarını devam ettiriyor.