Ege Derbisi

Ege Derbisi Galibi Altay!

Süper Lige çıkmak için etkili bir mücadele ortaya koyan Altay takımı Akhisarspor maçını 3 -1 almayı bildi. Ege Derbisi olarak isimlendirilen Altay ile Akhisarspor maç sonucu, 3 – 1 Altay takımının lehine sonuçlandı. Bu galibiyetle Altay takımı Süper Lig yolunda kendinden emin adımlarla ilerlemeyi sürdürdü.

Korona virüs sürecinde liglere ara verilmişti. Daha sonradan alınan bir karar neticesinde liglerin yeniden oynatılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Altay takımının lige verilen ara sonrasındaki ilk maçını Akhisarspor takımıyla yaptı. Bu maçın sonucu ise Altay 3 Akhisarpor 1 olarak sonuçlandı.

Paixao Altayı Uçurdu!

Oldukça çekişmeli geçen Ege Derbisi maçında Paixao maça damgasını vurdu. Maçta 2 gol birden atan yetenekli golcü, galibiyette de büyük bir pay sahibi olmayı başardı. Paixao öncülüğünde oynan bu maçı Altay takımı 3 – 1 kazanmasını bildi!

Altay Akhisarspor maçı sonrasında puanını 46 puana yükseltmeyi başaran Altay, TFF 1. Ligde 3. Sıraya çıkmayı da başardı. Bu maç sonrasında Akhisarspor takımı ise 45 puanda kalarak, TFF 1. Ligde 6ç sıraya kadar geriledi.