Deniz Kadah Sakatlığının Tam Geçmemesinden Dolayı İlk Maçlarda Forma Giyemeyecek

Altay; TFF 1.Lig’in durumu en kötü takımlarından birisi! İzmir ekibi; geçtiğimiz sezon Süper Lig’de son dörtte yer almasından mütevellit küme düşmüştü. Bu durum; Altay’ın bir yıllık aranın ardından yeniden TFF 1.Lig’de mücadele edeceği anlamına geliyordu.

İzmir ekibi; yeni sezona yepyeni maddi sıkıntılar ile başlayacak. Ödenmeyen borçların bir sonucu olarak verilen transfer yasağı cezası yönetimin elini kolunu bağlıyor. Altay yönetimi; transfer yasağını kaldırmak adına elinden geleni yapsa da şu ana kadar olumlu sonuç alamadı. Geçtiğimiz sezonun sonunda sözleşmesi sona eren isimlerle yeniden anlaşmak adına görüşmeler gerçekleştiren Altay; birçok futbolcusunu bir yıllığına kadrosuna kattı. Fakat, söz konusu isimlerden bazıları yeni sezonun ilk maçında hazır olmayacaklar.

Deniz Kadah En Az Bir Ay Yok!

Deniz Kadah; 2021 – 2022 sezonunda da Altay’ın kadrosunda yer alıyordu. Fakat, antrenmanda sakatlanmıştı. Deneyimli oyuncunun sol diz bağlarında yırtık tespit edilmişti. Bu yüzden, Süper Lig’deki son 10 maçta kadroya dahi girememişti.

Deniz Kadah; geçen sezon yaşamış olduğu sakatlığın etkisinden halen daha kurtulamadı. Deneyimli futbolcu; uzun süredir tedavi görüyordu. Yeni sezona hazırlık çalışmalarını tek başına gerçekleştiriyordu. 36 yaşındaki oyuncu; Altay ile yeni sözleşme imzaladıktan sonra siyah beyazlı takımın Afyon’daki ikinci etap kampına katıldı. Fakat, oyuncunun takım arkadaşlarına kıyasla bir hayli geride olduğu gözlerden kaçmadı.

Teknik direktör Sinan Kaloğlu; Deniz Kadah ile yakından ilgileniyor. Oyuncunun durumunu takip ediyor. 36 yaşındaki isim; güncel tarih itibariyle, İzmir’de fizyoterapist eşliğinde bireysel olarak çalışıyor. Oyuncunun ligin ilk maçında sahaya çıkma ihtimali yok! Hatta, en az 4-5 maçı kaçırması bekleniyor. Deniz Kadah; geçtiğimiz sezon yaşamış olduğu sakatlığın ardından normale dönebilmek adına bilhassa dizini kuvvetlendirme çalışmaları yapıyor. Teknik direktör Sinan Kaloğlu; oyuncunun tam olarak iyileşmeden kadroya alınmayacağını ifade ediyor.

Deniz Kadah Kimdir?

2 Mart 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.88 boyundadır. Geçtiğimiz sezon Altay forması ile Süper Lig’de 10 maça çıkmıştır. Söz konusu maçlarda sahada 466 dakika kalmıştır. Sezonu az süre almasının bir sonucu olarak bir gol ile tamamlamıştır. Buna ek olarak, Altay’ın Türkiye Kupası’ndaki üç maçında sahada 109 dakika kalmıştır. Söz konusu organizasyonda da bir gol atabilmiştir. Deniz Kadah’ın sakatlığının da etkisiyle kötü bir sezon geçirdiğini söylemek mümkün!

Deniz Kadah; 2020 – 2021 sezonunda Altay’da forma giydi. İzmir ekibi ile 15 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 446 dakika kaldı. Bu maçlarda dört gol atmasına ek olarak bir de asist yaptı. Çok az süre almasından da anlaşılacağı üzere birçok maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Altay’ın Süper Lig’e yükselmesine katkı sağlayan isimlerden birisiydi.

Deniz Kadah; sakatlığını atlattığı takdirde Altay’ın önümüzdeki sezon birinci forveti olacak.