Beşiktaş’ta Ayrılacak İsimler Belli Oluyor

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu süper lig de en iyi yerde 2. Veya 3. Sırada tamamlamak için çalışmalarına devam ediyorlar.

Sezonun artık tamamlanmasına kısa bir süre kalan siyah beyazlı takım da gelecek sezon için çalışmalara da başladılar.

Gelecek sezona güçlü bir kadro ile girmek isteyen siyah beyazlı takım da kadro da düşünülmeyen isimler ile yolların ayrılması planlanıyor.

Kara kartal da gelecek sezon için kadro planlamasında takımın tecrübeli teknik patronu olan Şenol Güneş’ in istekleri doğrultusunda şekillenecek. Tecrübeli teknik adam gelecek sezon kadrosunda transfer istediği bölgeleri ve ayrılığına onay verdiği isimleri yönetime iletti.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, yeni sezonun kadrosunu şekillendirmek istiyor. Sağ stoper, ön libero, sol kanat ve 10 numara bölgesine kesin olarak transfer planlanıyor. Sağ kanat, rotasyona bir forvet ve Ersin Destanoğlu’nun takımdaki durumuna göre de yedek kaleci istiyor.

Yeni isimlerin geleceği siyah beyazlı takım da kadroda bulunan bazı isimler iel de yolların ayrılması gündemde.

Welinton, Maxim, N’Koudou, Dele Alli, Atiba, Muleka, Montero sezon sonun da yolların ayrılacağı ilk isimler olacaklar.

ALEXANDRU MAXIM’İN BONSERVİSİ YÜKSEK

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın devre arasında süper lig den çekilen Gaziantep’ten kiralanan Rumen A. Maxim için kulübünün 2.5 milyon Euro bonservis istemesi kalma ihtimalini azaltıyor. 9 lig maçında süre ala bilen tecrübeli isim gol ve asist sevinci yaşayamadı.

WELİNTON SEZON SONU SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın 34 yasındaki Brezilya lı stoperi Welinton sezon sonun da yolların ayrılacağı isimlerden birisi. Sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan Sambacı’ya yeni kontrat önerilmesi beklenmiyor. 12 lig maçında 8 kez ilk 11 de yer bulan tecrübeli stoper gol veya asist sevinç yaşayamadı.

ATIBA HUTCHINSON BEŞİKTAŞ ‘IN DEMİRBAŞI OLDU

10 yıldır Beşiktaş’ta forma giyen 40 yaşındaki Kanadalı futbolcu yeni sezon planlarında yer almıyor. Beşiktaş forması ile birçok kupa kazanan tecrübeli oyuncu karakteri ile de süper lige gelmiş en iyi etkili saygı duyulacak isimlerden birisi oldu.

MONTERO HAMBURG’DA KİRALIK

Beşiktaş ‘ın İspanyol stoperi 24 yasındaki Javi Montero sezonu Almanya 2. Ligi ekiplerinden Hamburg ‘ da geçiren oyuncu sezon sonun da takıma dönmesi beklense de Hamburg 2,5 Milyon Euro satın alma opsiyonunu da kullana bilir.

JACKSON MULEKA AYRILACAK LİSTESİNDE

Beşiktaş ‘In 23 yasındaki genç golcüsü Jackson Muleka’ da ayrılacaklar listesinde kendisine yer bulan isimlerden oldu. Beşiktaş ile 2027 yılına kadar sözleşmesi devam eden genç golcü bu sezon süper lig de 27 lig maçında 4 gol 1 de asist katkısı yaparken gelecek sezon büyük olasılık ile kiralık olarak başka takımlarda şans bulacak.

KEVİN N’KOUDOU ZATEN SÖZLEŞMESİ SONA ERİYOR

Beşiktaş ‘ın bu sezon kanatta ki tek hızlı oyuncusu olan Kevin N’Koudou sezon sonun da zaten sözleşmesi de sona ereceği için yollar ayrılarak gelecek sezon da takım da düşünülmeyen isimler den oldu.