Beşiktaş Redmond İle El Sıkıştı

Bu sezon Valerien İsmael yönetiminde oldukça dikkat çeken işler çıkartan Beşiktaş, transfer döneminin kapanmasına sayılı günler kalan bu dönemde kadrosundaki son eksikleri tamamlamaya çalışıyor. Sol kanatta Kevin N’Koudou dışındaki alternatiflerden pek memnun kalmayan Siyah Beyazlı ekip bu bölgeye de bir ekleme yapmayı hedefliyor. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Ahmet Nur Çebi ve kurmayları İngiltere Premier Lig temsilcilerinden Southampton’da forma giyen Nathan Redmond ile el sıkıştı ve oyuncuyu İstanbul’a çağırdı. 

Eksik Kapatılıyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de yarattığı hayal kırıklığından sonra bu sezon çok daha iyi bir ivmeyle lige başlangıç yapan Beşiktaş’ta 8 Eylül tarihinde sona erecek transfer döneminin son çalışmaları devam ediyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi ve kurmayları bu bağlamda hareketli günler geçiriyorlar. Bununla birlikte futbol otoritelerinin net bir şekilde hemfikir olduğu konulardan birisi Siyah Beyazlı ekibin sol kanata net bir oyuncuyu takviye etmesi gerektiği.

Bu bağlamda çalışmalara devam eden ve alternatifleri bir hayli eleyen Kara Kartal’da el sıkışılan isim de belli oldu. Basında yer alan iddialara göre İngiltere Premier Lig ekiplerinden Southampton’da forma giyen Nathan Redmond ile el sıkışıldı. 

Başarılı kanat oyuncusuyla sezon sonuna kadar kiralık oynaması adına anlaşma yapıldı. Bununla birlikte bu transfer Türkiye’deki bir ekibi daha yakından ilgilendirecek. Basında yer alan haberlere göre Nathan Redmond 7 Eylül Çarşamba günü İstanbul’a gelecek. 

Göztepe’ye Yaradı

Siyah-beyazlılar, Southampton’ın 28 yaşındaki sol açığı Nathan Redmond ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Aynı zamanda Göztepe’nin de sahibi olan Southampton yönetimi ile de anlaşan Beşiktaş, Göztepe’ye iki futbolcuyu kiralık olarak verecek. Bu futbolcuların Ajdin Hasic ve Emirhan Delibaş olacağı öğrenildi.

Sağlık kontrolünün ardından oyuncuyla resmi sözleşme imzalayacak. Beşiktaş Redmond’un performansından memnun kalması halinde oyuncuyla sözleşme uzatacak.

İngiliz basınından The Athletic’te yer alan habere göre ise Beşiktaş’ın yanı sıra Fenerbahçe ve Galatasaray da Southampton forması giyen Nathan Redmond’u transfer etmek istiyordu. Tercihini Beşiktaş’tan yana kullanan İngiliz futbolcu, bugün erken saatlerde Southampton antrenman sahasında takım arkadaşlarına veda etti. Futbola Birmingham altyapısında başlayan Jamaika asıllı İngiliz futbolcu; Burton Albion (kiralık) ve Norwich formalarını giydikten sonra 2016 yılında 13.5 milyon Euro karşılığında Southampton’a transfer oldu. İngiliz ekibiyle 7. sezonunu geçiren Redmond, bu sezon sadece 1 maçta 1 dakika süre aldı. Nathan Redmond’ın kulübüyle olan sözleşmesi 2023 yılına kadar devam ediyor. 28 yaşındaki kanat oyuncusunun güncel piyasa değeri ise 18 milyon Euro.

Bournemouth, Wolverhampton ve Everton’ın da Redmond ile ilgilendiği ancak Avrupa’da transfer döneminin kapanması nedeniyle transferin gerçekleşmediği aktarıldı. Bilindiği üzere Türkiye transfer penceresi Avrupa’daki ekiplere göre 1 hafta daha geç kapanıyor ve bu durum bu gibi transferlerin tamamlanabilmesini sağlıyor.