Altayspor'un genç yeteneğine

Altayspor’un Genç Yeteneğine Trabzonspor Kancası

TFF 1. Lig’de play – off mücadelesi veren Altayspor’da genç oyuncular da buldukları forma şansını iyi değerlendirdi. Stoper bölgesinde görev yapan tecrübeli isim Gençer Cansev’in sakatlanması takımda moralleri bozmuştu. Gençer Cansev’in yerine 11’de forma verilen genç Cenk Özkaçar beklentileri boşa çıkarmadı ve etkili bir performans ortaya koydu. 19 yaşındaki genç oyuncu teknik direktör Ali Tandoğan’ın gözüne girerek formayı kaptı. Ayrıca Altayspor’un genç yeteneğine Trabzonspor talip oldu. 

Cenk Özkaçar’ın Kariyeri

Altayspor forması giyen 19 yaşındaki genç stoper Cenk Özkaçar Gençer’in eksikliğinde ortaya koyduğu performansla büyük kulüplerinde ilgisini çekti. Bucaspor altyapısında futbol hayatına başlayan sonrasında Altınordu ile futbol yaşamına devam eden genç savunmacı Cenk Özkaçar Altayspor ile profesyonel futbol kariyerine adım attı.

Cenk Özkaçar’ın Altayspor Karnesi

Cenk Özkaçar bu sezon Altayspor forması ile 5 lig 4’te Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması olmak üzere 9 maçta forma giydi. Trabzonspor ile kupada oynanan 2 karşılaşmada da 11’de olan Cenk Özkaçar Trabzonspor scoutlarının ilgisini çekti. Bu karşılaşmalardan sonra Trabzonspor Altayspor’un genç yeteneğine yakın takip başlattı.