ALTAY’IN YÜKSELİŞE GEÇME ÇABALARI

Altay‘ın yükselişe geçme çabaları devam ediyor. Bugün oynanacak Menemenspor – Altay maçı için hazırlanan siyah beyazlılar 3 puanın peşinde. Daha önce karşılaşma geçmişi pek olmayan her iki takımda da  3 puan için yoğun antrenmanlarla ve mental çalışmalarla hazırlanıyor. Siyah beyazlıların teknik direktörü Yücel İldiz’den yapılan açıklamaya göre pandemiden en çok etkilenen takım olduklarını ve yaşanan bazı tatsız olaylardan sonra kamp yapmak zorunda kaldıklarını belirtti. Bu aksaklıklara galibiyete inanan siyah beyazlı teknik direktör sakat ve cezalı oyuncusunun olmaması elindeki en büyük kozlardan biri olarak görüyor.

MENEMENSPOR CİDDİ BİR RAKİP

Siyah beyazlıların Altay‘ın teknik direktörü Yücel İldiz Menemenspor’un ciddi bir rakip olduğunu kaydetti. Bütün hazırlıkları tamamladıklarına ve hazır olduklarına inanan siyah beyazlı teknik direktör tek parolanın 3 puan olduğunu belirtti. İlk defa geçen sezon karşılaşan siyah beyazlılar henüz galibiyet alamadılar. Bir beraberlik ve bir mağlubiyete sahip olan siyah beyazlılar skorboardu lehlerine çevirmek istiyor. Son hafta aldıkları kötü sonuçlara karşı Menemenspor’u yenerek bir galibiyet serisi başlatmak isteyen siyah beyazlılar bu kötü gidişata da son vermek istiyor. Altayspor ligde üst sıralara oynamak istiyor. Şu anda bulunduğu sıra ise 10 puan ve 12. Sıra. Siyah beyazlılar bir galibiyet serisi oluşturarak daha üst sıralara ulaşmak için fiziki ve mental anlamda kendini hazır hissediyor. Siyah beyazlıların teknik patronu ligde hiçbir maç kolay değil fakat iyi hazırlandık sözleriyle galibiyete odaklandıklarını kaydetti.

SİYAH BEYAZLILARIN KADROSUNDA DEĞİŞİKLİK

Siyah beyazlıların teknik patronu Yücel İldiz yaşanan pandemiden dolayı futbola da sıçrayan coronavirus etkisi altında kalan futbolcuların yerine farklı oyuncuları oynatmayı düşündüğünü dile getirdi. Yücel İldiz’in ön liberoda Harun’un yerine hazırlık maçında da golü atmış olan Jasmin Scuk’a, orta sahada ise Yılmaz’ın yerine Yekta’ya forma vermeyi düşündüğü belirtildi. Siyah beyazlılarda stoperde Cocalic’in yerine İbrahim Öztürk’ün, oynamasını bekleniyor. Bu izmir derbisine iyi hazırlanan siyah beyazlılar zorlu deplasman öncesinde bütün ihtimalleri deneyerek 3 puana ulaşmak için gerekli çaba ve gayreti gösteriyor. Fakat belirtmek gerekir rakipleri Menemenspor da iyi bir hazırlık döneminden çıkmış tamamen maça fokuslanmış durumda.