Altay’ın Yeni Teknik Direktörü İnançlı Başladı

Uzun bir aradan sonra döndüğü Süper Lig’de verdiği tutunma çabası Altay’ı ne kadar yordu bilinmez ancak bu süreçteki 4’üncü teknik direktörle çalışıyor olmanın camiayı bir hayli yıprattığı ortada. İzmir temsilcisinde tam her şey yoluna girdi diye düşünülürken Serkan Özbalta’nın aniden istifa etmesi sonrasında takımın başına getirilen Sinan Kaloğlu, takımın başında ilk antrenmanına çıktı. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kaloğlu, altyapısından yetiştiği takımın Süper Lig’de kalabilmek adına mücadele edeceklerini dile getirirken, geriye kalan 8 maçta toplanabilecek 24 puana da talip olduklarını ifade ederek inançlı bir başlangıç yaptı.

İstikrarsızlık

Bu sezon uzun bir aradan sonra Süper Lig’de boy göstererek hasreti dindiren Altay’da sezonun bu şekilde geçeceğini hemen hemen kimse tahmin etmemiştir.

Zira takım efsane teknik direktör Mustafa Denizli ile başlanan sezonda Mert Nobre ve Serkan Özbalta ile de çalıştıktan sonra şimdi Sinan Kaloğlu ile çalışıyor. 31’inci hafta öncesi 4’üncü teknik direktörünü duyuran Altay’da ortalama görev süresi 7 haftadan biraz daha fazla görünüyor.

Bu durumun takıma nasıl bir etki yaptığı da herkesin malumu. Altay Serkan Özbalta yönetiminde gösterdiği başarılı savunma performansıyla birlikte üst üste puanlar topladı ancak bu puanlar takımın küme düşme hattından uzaklaşmasına yetmedi. 31’inci hafta öncesi 17’inci sırada yer alan Siyah Beyazlı ekibin hattın bir sıra üstünde yer alan Giresunspor ile arasında 6 puanlık bir fark bulunuyor.

8’de 8

Öte yandan Serkan Özbalta’nın hiç kimsenin beklemediği istifasıyla sarsılan Altay camiası yeni teknik direktör arayışlarını çok kısa tuttu ve alt yaş takımında yardımcı çalıştırıcılık yapan Sinan Kaloğlu ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Futbolculuk döneminde Altay altyapısından yetişen önemli isimlerden biri olan 40 yaşındaki çalıştırıcı, kulübün kodlarını ve dinamiklerini bildiği düşünüldüğü için camia tarafından da kabul edilebilir bir tercih olarak görüldü.

Pek tabii bundan önce hiçbir teknik direktörlük deneyimi olmayan Kaloğlu’nun bu tecrübesizliğiyle Altay’ı nasıl kümede tutacağına dair sorgulamaların yapıldığını da belirtmek gerek. Ancak genç teknik adam bu sorgulamalara pek aldırış etmeyecek gibi gözüküyor.

Zira takımıyla çıktığı ilk antrenmanda basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Kaloğlu, Altay’ın geriye kalan 8 maçta toplanabilecek 24 puanın tamamına talip olduğunu dile getirdi. Takımın Süper Lig’de kalabilmesi adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade eden Kaloğlu’nun bu inançlı başlangıcının takıma nasıl etki yapacağı ise Antalyaspor karşısında oynanacak maçta kendini belli edecek.

Bununla birlikte Altay’ın geriye kalan 30 maçta 30 puan topladıktan sonra 8 maçta 24 puan toplaması pek tabii gerçekçi bir hedef değil. Ancak Sinan Kaloğlu’nun bu şekilde inançlı bir başlangıç yapması ve hem camiayı hem de takımını moral ve güven açısından yükseltmesi değerli.