Altay’ın Teknik Direktör Adayları

Uzun bir aradan sonra yükseldiği Süper Lig’de iyi bir giriş yapmasına rağmen bu formu devam ettiremeyen Altay, son 13 maçında sadece 2 beraberlik alabilmiş ve bu durum İzmir temsilcisinin küme düşme hattına kadar gerilemesine neden olmuştu. Teknik direktörü ve efsanesi Mustafa Denizli ile yapılan görüşmelerde tecrübeli teknik adamın takımı tekrar üst sıralara taşıyabileceğine dair inancını kaybettiğini aktaran Altay Yönetimi, Denizli ile yolların ayrılması kararı almıştı. Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasından sonra teknik direktör koltuğuna oturacak yeni kişinin kim olacağına dair çalışmalarını sürdüren Altay, Alanyaspor maçından sonra yeni teknik direktörüyle çalışmalara başlamak istiyor.

Çağdaş Atan ve Yalçın Koşukavak Olmadı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e harika bir başlangıç yaparak 7 maçta 5 galibiyet alan Altay, sonraki 13 maçta 2 beraberlik ve 11 mağlubiyet alınca teknik direktörü Mustafa Denizli ile yollarını ayırma kararı almıştı.

Denizli’den boşalan koltuğa oturacak yeni teknik direktör arayışlarını sürdüren Altay, ilk olarak Alanyaspor’un başında oldukça başarılı bir performans gösteren ancak bu sezonun başında anlaşmazlık yaşadığı için takımdan ayrılan Çağdaş Atan ile görüşme yaptı.

Çağdaş Atan’dan gelen açıklamayla birlikte iki taraf arasında anlaşma sağlanamadığı ve Çağdaş Atan’ın şartları ile Altay’ın şartlarının uyuşmadığı öğrenilirken, bir diğer aday olan Yalçın Koşukavak ile de sözleşme safhasında anlaşmazlık yaşandı.

21’inci haftada oynayacağı Alanyaspor maçına Denizli’nin yardımcı çalıştırıcısı Mert Nobre ile hazırlanan Altay’da sezonun geri kalanında Nobre’nin teknik direktörlüğü ihtimali de masada bulunan ihtimaller arasında.

Serkan Özbalta Bir Diğer Aday

Altay’ın listesinde bulunduğu ifade edilen bir diğer isim ise Manisa FK’yı 2.Lig’den 1.Lig’e namağlup bir şekilde çıkarmayı başararak tarihi bir başarıya imza atan Serkan Özbalta.

Teknik direktörlük kariyerine Keçiörengücü takımının altyapısında başlayan Serkan Özbalta, 2017/2018 sezonu ve 2019/2020 sezonu arasında da Keçiörengücü’nün teknik direktörlüğünü yaptı.

2020/2021 sezonunda o sezon TFF 2.Lig’de yer alan Manisa FK’nın başına geçen Özbalta, Manisa temsilcisi ile birlikte unutulmaz bir şampiyonluğa imza atarak 1.Lig’e yükselme sevincini yaşamıştı.

Manisa FK’nın TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oynadığı 36 müsabakadan aldığı 24 galibiyet ve 12 beraberlik ile birlikte Beşiktaş’tan sonra ilk kez namağlup olarak şampiyon olan takımın teknik direktörü olan Serkan Özbalta, bu sezonun başında gelen kötü sonuçlardan sonra takımla olan yollarının ayrıldığını açıklamıştı.

Kariyerinin başında potansiyelli bir teknik direktör olarak gösterilen Serkan Özbalta, Altay’ın başına geçmesi durumunda Manisa FK’dakine benzer bir çıkış yaşayabilir mi bunu zaman gösterecek ancak Altay için zaman daralıyor.

Transfer yasağı olan ve bu nedenle ara transfer döneminde de ekleme yapması kesin olmayan Altay, dar ve zayıf kadrosuyla bu cenderenin içerisinden kendisini çıkartabilecek teknik direktör adayını bulamazsa Süper Lig’e erken bir veda yaşayabilir.