Altay takımı

Altay’ın Simge İsmi Özaltay Soyadını Almıştı

Altay’ın Simge İsmi Özaltay Soyadını Almıştı

Adı Altay takımı ile özdeşleşen Vahap Özaltay 56 yaşında hayatını kaybetti. Afrika kökenli bir ailenin oğlu olan Vahap Özaltay, ömrünü Altay takımına adamış bir şahsiyetti. Atletizm ve futbolda da milli olma başarını yakalayan Özaltay, 56 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Altay takımı ile adı özdeşleşen Vahap, bundan dolayı Özaltay soyadını almıştır. Altay takımının kongresi yapıldığı sırada hayatını gözlere kapayan Altay takımının simge ismi; kulübün efsane ismi olarak tanımlanıyor. 10 Haziran 1965 yılında yapılan kongrede bir konuşma yapan Özaltay, bu gün itibariyle hayata gözlerini yummuştu.

Atletizmde de Vardı!

Sadece futbolda değil atletizmde de başarılı bir grafik ortaya koyan Vahap Özaltay, 1965 yılında yapılan kongrede ateşli bir konuşma sonrasında koltuğunda oturduğunda, kalbi durarak hayatını kaybetmişti. Altay takımı simge ismi olan Vahap Özaltay, o dönem itibariyle de spor kamuoyunun önemli isimleri arasında yer almaktadır.

Atletizmde ve futbolda milli olmayı başarmış bir sporcu olan Vahap Özaltay, spor kamuoyunda önemli şahsiyet olarak ön plana çıkıyor. Yaşadığı dönem itibariyle adı Altay takımıyla özdeşleştiği için Özaltay soy ismini almıştı.