Altay’ın Polonyalı Eldiveni

Altay, Polonyalı yıldız kaleci Mateusz Lis ile Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda fırtına estirmeyi planlıyor. 650 bin Euro değerindeki 24 yaşındaki eldivenin Altay Spor Kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025’e kadar devam edecek. 1,92 metre boyundaki yetenekli kaleci, sadece Altay yöneticileri tarafından değil aynı zamanda taraftarlar tarafından da seviliyor. İşte

İzmir ekibinin Polonyalı kalecisine dair tüm detaylar…

Mateusz Lis, giydiği Altay forması ile kalesini en iyi şekilde koruyabilmek için çok çalışıyor. İzmir takımının teknik direktörü Mustafa Denizli, 18 sene sonra yeniden Süper Lig’de mücadele edecek olan Altay’ın işi sıkı tutacağına dair sinyalleri vermişti.

Bu nedenle Polonyalı kaleci başta olmak üzere tüm ekip yoğun antrenman sürecine tabii tutuluyor. Altay’ın 2021 – 2022 sezonu için Spor Toto Süper Lig hedefi şampiyonluk kupasını gurur ile kaldırabilmek.

Genç ve Başarılı Kaleci Mateusz Lis

Mateusz Lis, Altay Spor Kulübü’ne 650 bin Euro karşılığında Polonya ekibi Wisla Krakow’dan geldi. İzmir ekibi, genç ve başarılı kalecinin şimdiye dek ana vatanı dışında forma giydiği ilk takım olma özelliğine de sahip. 1,92 metre boyundaki eldiven, şimdiye dek Ekstraklasa ve Süper Lig müsabakalarında 90’ar dakika boyunca kaleyi korudu.

Yetenekli kaleci Mateusz Lis’in kalesini koruduğu diğer takımlar arasında Lech Poznan, Rakow, Podeskidzie, Miedz Legnica, Lech ve Falubaz da yer alıyor. 24 yaşındaki sporcu, ülkesinde milli takım forması giyerek de kalecilik yaptı. Canlı Rulet masalarına güvenilir casino sitelerinde katılarak, büyük kazançlar elde etmeye başla!

Mateusz Lis Kimdir?

Mateusz Lis, 27 Şubat 1997 tarihinde Polonya’nın Zary kentinde dünyaya geldi. 1,92 metre boyundaki kalecinin güncel piyasa değeri yaklaşık olarak 650 bin Euro. Hakim olarak sağ el ve ayağını kullanan 24 yaşındaki genç yetenek Mateusz Lis‘in danışmanı Fabryka Futbolu ile masaya oturan Altay Spor Kulübü, 30 Haziran 2025 tarihine dek imza attı.

Mateusz Lis, profesyonel futbol kariyerine 1 Temmuz 2013 öncesinde Polonya ekiplerinden Falubaz U19 altyapısında kalecilik yaparak başladı. İlk transferi 100 bin Euro karşılığında Lech U19’dan yine bir başka Polonya takımı olan Miedz Legnica’ya oldu.