Altay’ın Genç Kalecisine Birçok Kulüpten Transfer Teklifi Geliyor

Altay; önümüzdeki sezona zor şartlar altında hazırlanıyor. İzmir ekibi; Süper Lig’de geçirdiği bir yılın ardından burada tutunamayarak TFF 1.Lig’e geri döndü. Siyah beyazlı takımın yeni sezon öncesinde çok sayıda probleminin olduğunu ifade edebiliriz. FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezası ile karşı karşıya olan Altay’da yönetimin söz konusu cezayı ortadan kaldırmak adına uğraş içerisinde olduğu biliniyor. Fakat, yönetimin girişimlerinden herhangi bir sonuç alınamadı.

Altay yönetimi; geçtiğimiz sezon kadroda yer alan ancak sözleşmesi biten isimlerle yeni sözleşme imzalama kararı aldı. Bu durum; camia için tek çıkış yoluydu. Altay; deneyimli kaptan İbrahim Öztürk başta olmak üzere Tolga Ünlü, Ceyhun Gülselam, Özgür Özkaya ve Ozan Özenç’i kadrosuna dahil etti. Bunun yanı sıra, güncel tarih itibariyle, altyapıda görev alan bazı oyuncuların da önümüzdeki sezon A takımda yer almaları hedefleniyor.

Ulaş Hasan Birçok Kulübün Transfer Listesinde Bulunuyor

Ulaş Hasan; Altay’ın yeni sezon öncesinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirmiş olduğu hazırlık kampına katılmıştı. Ancak, genç kalecinin en azından şu aşamada A takım için yeterli olmadığına karar verildi. Altay teknik direktörü Sinan Kaloğlu; Ulaş Hasan’ı yeniden U19 takımına gönderdi. Ayrıca, oyuncu ile henüz yeni sözleşme imzalanmadığını da ifade etmek gerekir.

Ulaş Hasan; önümüzdeki sezon yüksek ihtimalle Altay’ın U19 kulübünde forma giyecek. Fakat, bu durum; oyuncunun farklı kulüplerin transfer listesinde olmasına engel değil! Genç kaleciyi Süper Lig’in dişli takımlarından Başakşehir’in takip ettiği biliniyor. İstanbul ekibi; önümüzdeki günlerde Ulaş Hasan için Altay’ın kapısını çalabilir. Bunun yanı sıra, Almanya’nın ünlü kulüplerinden Werder Bremen’in de oyuncuyla ilgilendiğini söylemek mümkün!

Ulaş Hasan’ın Altay’dan ayrılmasına ve ayrılırken de kulübe para kazandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, Altay yönetiminin elini çabuk tutarak oyuncu ile yeni sözleşme imzalaması şart! Aksi takdirde, oyuncunun Altay’dan herhangi bir bonservis bedeli olmadan ayrıldığına şahitlik edebiliriz. Ulaş Hasan; futbola Yalıkavak Belediyespor altyapısında başladı. Ardından, bir dönem Altınordu altyapısında da forma giydi. Genç kaleci; bir süredir Altay altyapısında ter döküyor.

Deneyimli Oyuncuların Kampa Geç Katılmaları Altay’ı Zorlayacak

Altay; 2022 – 2023 sezonunda ligde kalmayı hedefliyor. Takımın yeniden Süper Lig’e yükselmek gibi bir isteği olsa da mevcut şartlar altında bunu gerçekleştirmesi çok zor! Altay yönetimi; geçtiğimiz sezon da takımı çalıştıran Sinan Kaloğlu ile yola devam kararı aldı. 41 yaşındaki teknik adam; futbolcuyken uzun süre formasını giydiği bu kulübe antrenörlük döneminde de çok fazla şey vermeyi istiyor.

Sinan Kaloğlu; yeni sezon öncesinde bilhassa takımın deneyimli isimleri ile yeni sözleşme imzalanmasını istemişti. İbrahim Öztürk, Ceyhun Gülselam ve daha birçok oyuncu yeni sözleşmeye imza atsalar da ilk etap kampını kaçırmış oldular. Bu yüzden, yeni sezonun ilk maçında hazır olma ihtimalleri oldukça zayıf!