ALTAY’DAN ŞANSSIZ MAĞLUBİYET

Türkiye Futbol Federasyonu 1.lig kapsamında yapılan 23 hafta mücadelesinde Altay ve Altınordu karşı karşıya geldi.  Türkiye Futbol Federasyonu 1. ligin iki güçlü ekibi olan ve kıyasıya bir Mücadele’ye sahne olan karşılaşma Altınordu’nun 1-3’lük üstünlüğü ile sona erdi.

Siyah Beyazlı İzmir temsilcisi iyi oynamasına rağmen kötü bitiricilik sebebiyle karşılaşmadan 1-3 mağlup ayrıldı. Bu maçın ardından alınan sonuçla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu bir Ligi’nin güçlü ekibi Altay 38 puanda kalarak 7. sırada kendine yer bulurken, Altınordu 3 puanı hanesine yazdırarak ligin 4. sırasında kendine yer buldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın henüz 5 dakikasında sol kanattan atak yapan Altınordu’nun ortasında ligin güçlü ekibi Altay’ın kalecisi Stachowiak   topa çıktı ve eliyle kontrol etti. Karşılaşmanın 22 dakikasında sol kanattan atak yapan siyah-beyazlı ekip Altay’da Mossoró pasını Scuk’a gönderdi.

Scuk çok iyi bir orta yaptı ve top kale ağzına giderken Altınordu savunmasına çarpan top direkte patladı, Paixão’un istediği gibi kontrol edemediği top auta çıktı.

Karşılaşmanın 29 dakikasında sağ kanattan kullanılan duran topta Altaylı oyuncu Erhan arka direğe çok güzel bir top gönderdi ancak Altınordu kalecisi Topu son anda kornere çeldi. Karşılaşmanın 35 dakikasında Altaylı savunma oyuncusu Lokman gör harika bir uzun top attı.

Ceza alanı önünde topla buluşan futbolcu Erhan ceza alanına girerken kendini yerde buldu ve karşılaşmanın hakemi kırmızı noktayı gösterdi. 37. dakikada penaltı vuruşu beyaz noktaya gelen Marco Paixao soğuk kanlılıkla harika bir bitiriş yaptı ve Altay karşılaşmada 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 39. dakikasında uzun gönderilen topta sağ kanatta topla buluşan Mossoro ceza alanı önüne çevirdi, Erhan’ın güzel topuk pasında Paixao topu havalandırdı ancak Zeki bu harika atağı gol ile sonuçlandıramadı. Karşılaşmanın ilk devresinden başka gol sesi çıkmayınca Altay soyunma odasına 1-0’lık üstünlük ile gitti.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmanın ikinci devresinde dakikalar 47 gösterdiğinde ceza alanına atılan ara top içeriye çevrildi ve Altay altyapısından yetişmiş olan Altınordulu Oyuncu Hüsamettin Yener Kale önünde topa dokunarak maça dengeyi getirdi 1-1. Karşılaşmanın 60. dakikasında sağ kanattan gelişen Altınordu atağında ceza alanına yapılan ortada Altay savunmasından seken topa vuran Metehan takımını öne geçirdi skor 1-2 oldu.

Siyah-beyazlı İzmir temsilcisi Altay’ın kendi sahasında yapmış olduğu Passat arasında topu alan Altınordulu oyuncular ceza alanındaki Hüsamettin aktardı ikinci mücadelede kendini yerde bulmasından sonra karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi.

67 dakikada penaltı vuruşunu başına geçen Enis destan Altay’ın Kalesi’nde gördüğü 3. golü kaydetti ve durum 1-3 oldu.

Karşılaşmanın 76 dakikasında sağ kanattan gelişen Altay atağında Altınordulu oyuncu Yusuf Can Esendemir yaptığı faulden sonra ikinci Sarı karttan kırmızı kart görerek oyundan atıldı.  Karşılaşmanın devamında skoru değiştirecek pozisyonlar olmadığından Altay evinde 1-3 mağlup oldu.