ALTAY’DAN KRİTİK  3 PUAN

Türkiye Futbol Federasyonu Birliği kapsamında yapılan 28 hafta mücadelesinde İzmir temsilcisi Altay deplasmanda konuk olduğu Bursaspor’u 3-1’lik skorla geçmeyi başardı. Süper Lig yolunda Emin adımlar atmaya devam eden Altay Zorlu rakibi karşısında 3 puan alarak büyük bir avantaj yakaladı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmada dakikalar 9’u gösterirken ev sahibi Bursaspor gol ile burun buruna geldi. Sol taraftan ceza alanına giren yetenekli oyuncu Burak kapacak pasını Batuhan köre çıkardı.

Bu oyuncunun yapmış olduğu vuruşu Altay kalecisi Cihan harika bir refleksle ayakları ile çelmeye başarırken devam eden pozisyonu İzmir temsilcisinin savunması uzaklaştırmayı başardı.

Mücadelede dakikalar 12 gösterirken konuk ekip Altay karşılaşmada öne geçmeyi başardı. Sol kanattan gelişen atakta Erhan Çelik’in yardan kesmiş olduğu ortada Kale önünde düzgün ve başarılı bir vuruş yapan yetenekli oyuncu Marco Paixao topu ağlara gönderirken İzmir temsilcisi Altay’ı karşılaşmada 1-0 öne geçirmeyi başardı.

Mücadelede dakikalar 24’ü gösterirken İzmir temsilcisi bir kez daha gol ile burun buruna geldi. Sağ kanattan gelişen ortada destek koşusu yapan sağ bek Cebrail Karayel iyi bir vuruş yaptı ancak Bursaspor kalecisi Ataberk topun sahibi oldu.

Mücadelede dakikalar ceza sahası içerisinde topu önünde bulan Kappel topu doğrudan dışarıya gönderdi. Mücadelenin değil devresinde başka gol olmayınca konuk ekip Altay ilk devreyi 1-0 önde kapatmayı başardı.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelede dakikalar 51’i gösterirken konuk ekip Altay farkı 2’ye çıkarmayı başardı. Ceza alanına kat eden Kapelin gönderdiği pasla topla buluşan Erhan Çelenk yaptığı düzgün vuruşla İzmir temsilcisinin farkı 2’ye çıkarmasına sağlayan golü kaydetti ve durum 2-0 oldu.

Mücadelede dakikalar 53’ü gösterirken Kapelin sağ kanattan kesmiş olduğu ortada yetenekli oyuncu Marco Paixao bir vole denemesi yaptı ancak top az farkla auta çıktı.

Mücadelede dakikalar 90+4’ü gösterirken ev sahibi Bursaspor farkı 1’e indiren golü kaydetti. Ceza alanına gönderilen topla Bursasporlu oyuncu Batuhan kör yaptığı kafa vuruşu sonrası top ağlarla buluşturmayı başardı ve fark 1’e indi.

Mücadelede dakikalar 90+5’i gösterirken Altay 7 golün ardından yaptığı santrada hızlı bir kontra atak gerçekleştirdi ve kabrin ceza alanına girdikten sonra yaptığı vuruş Bursaspor savunma oyuncusu Aykut Akgün e çarparak ağlarla buluştu. Bu karşılaşma alınan sonuç  İzmir temsilcisi Altay üç puanı hanesine yazdırmayı başardı.