Altay’dan Arka Arkaya Gelen Üzücü Haberler

TFF 1. Lig’de 5 puan birden kaybetmelerinin ardından Altay, yeni tip korona virüs (covid-19) tedavisi gören başkanları hakkında açıklamalar yaptı.

 

Teknik Direktör Çözüm Arayışında

TFF 1. Lig’de kendi sahasında Giresunspor ile 1-1 berabere kalmasının ardından Altay, Beypiliç Boluspor’a 1-0 yenilerek 5 puan kaybetti.

İldiz açıklamalarında, “Galibiyet varsa hepimizin, mağlubiyet de aynı” diyerek bir takım olduklarını vurgulayan deneyimli teknik adam Yücel İldiz, “Sıkıntıları çözeceğiz. Sonuç olarak lig uzun maraton. Aldığımız bir mağlubiyet bizi hedefimizden şaşırtmaz” dedi.

 

Kaybedilen Boluspor maçı sonrasında ise teknik adam, “Son ana kadar yüklenip, rakip yarı sahada bu kadar oynayıp becerikli olamıyorsak, üretemiyorsak, demek ki bizde bir hata var. Bunu düzeltmemiz gerekiyor” dedi.

Deneyimli teknik adam, “Milli aradan sonra kazandığımız 7 puan vardı ve buraya da kazanmak için gelmiştik. Ama maça istediğimiz gibi başlayamadık.

İlk yarının son 15 dakikası ve ikinci yarıda oyuna ağırlığımızı koyduk ancak sahanın en iyilerinden bir arkadaşımızın kalemize gelen hava topunu yere düşürmesi pahalıya mal oldu. Son dakika ele çarptı, penaltıdır veya değildir onlara bakacağız ama bizim kendi öz eleştirimizi yapmamız lazım.

Bu yönümüzü tedavi etmemiz lazım” açıklamalarını yaptı.

Hatanın kendilerinde olduğunu kabul eden İldiz aynı zamanda hakem hatalarının da kaybettikleri puanlarda etkisinin olduğunu belirtti.

İldiz, “Biz yine de bunlara takılmayacağız. Kendi işimize bakacağız. Burası Büyük Altay Kulübü. Ligde her maç zor. Çarşamba günü Ankaraspor’la evimizde karşılaşacağız.

Ligde her takım birini yenebiliyor. Kimse kendini büyük ya da küçük görmesin. Her maçın kendi havası var. Tüm rakipleri ciddiye almak zorundayız. Gereksiz puanlar verdik, bunlar olur. Kayıpları telafi edecek güçteyiz” diye konuştu.

Özgür Emekçioğlu’nun Durmu Hakkında Açıklama

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedavisi devam eden Altay Başkanı Özgür Emekçioğlu’nun son durumuna ilişkin açıklamalar yapıldı.

Kulüp Emekçioğlu’nun nefes darlığı başta olmak üzere hastalığın ciddi semptomlarını gösterdiğini belirtken açıklamalarında,

“Hastalığının hızlı seyretmesinden dolayı başkanımız maalesef bu sabah saatlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilip, müşahede altına alınarak tedavisi devam etmektedir.

Ankaraspor maçının hazırlıklarına başlayan oyuncularımız ve teknik heyetimizle son olarak geçtiğimiz gün telekonferans yöntemiyle konuşarak başarı dileyen ve sağlık durumu hakkında bilgi veren kulüp başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’na acil şifalar diliyor, en kısa zamanda aramıza dönmesini temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.