Altay’da Yeni Teknik Direktör Belli Oldu

TFF 1’inci Lig’de mücadele eden Altay takımında geçtiğimiz günlerde teknik direktör Ali Tandoğan’ın görevine son veren yönetim, dün akşam takımı Yalçın Koşukavak ismine emanet etti.

Bu sezon Bursaspor’un teknik direktörlüğünü üstlenen tecrübeli teknik adam siyah-beyazlı kulüple 1.5 yıllığına anlaşmaya vardı.

Gaziemir’de yer alan Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenine Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, geçtiğimiz günlerde Sportif Direktörlük görevine getirilen Murat Uluç ve bu iki isimle birlikte Profesyonel Şube Sorumlusu Hilmi Bozok da katılım sağladılar.

Yaklaşık 5 sene önce, 2015 yılında Altay takımında teknik direktörlük görevini yürüten Yalçın Koşukavak, 5 yıl sonra eski kulübüne dönmüş oldu.

Köklü Değişim Tamamlandı

TFF 1. Lig’de sekizinci sırada yer alan ve zirveden uzaklaşan Altay’da teknik direktör Ali Tandoğan ile yollar ayrılırken sportif direktör ve profesyonel şube sorumluları ile de ayrılık yaşanmıştı. Sportif direktörlük görevine Özden Töraydın’ın yerine Murat Uluç getirilirken Altay Kulübünden yazılı açıklama yapılmış ve Özden Töraydın’ın sportif direktörlük görevinden yönetim kurulu ile karşılıklı anlaşarak ayrıldığı belirtilmişti.

Yine bu göreve takımın yardımcı antrenörlerinden Murat Uluç’un getirildiği deklare edilirken, kulüp yöneticilerinden olan Hilmi Bozok isminin de profesyonel şube sorumlusu olarak görev yapacağı duyurulmuştu. Böylelikle Altay takımında futbol kısmı baştan aşağı değişmiş oldu.

Kulübün yaşadığı bu değişim sonrası futbol takımının ortaya koyacağı performans ise şimdilik merak konusu. Taraftarlar değişimin ardından takımın üst sıralara tırmanmasını bekliyorlar.