Altay’da Teknik Direktör Keşmekeşi

Bu sezon Süper Lig’de istenilen performansın çok altında kalan Altay, sezon boyunca pek çok kez teknik direktör değiştirmesine rağmen bir türlü istediği başarıyı bulamadı. Siyah Beyazlı takım sezon içerisinde tam 4 kez teknik direktör değiştirmiş olmasına rağmen küme düşmekten kurtulamadı ve bu durum camiasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Son olarak Sinan Kaloğlu ile yola devam eden İzmir temsilcisinde gelecek sezona dair çalışmalar sürerken, teknik direktörün kim olacağına dair keşmekeş tam sürat devam ediyor.

İşler Zorlaşıyor

Bu sezon 17 yıl aradan sonra Süper Lig’e dönmeyi başaran Altay adına işler hiç yolunda gitmedi. İzmir temsilcisi sezona kendisini TFF 1.Lig’den Süper Lig’e çıkaran efsanesi Mustafa Denizli ile başlamıştı.

Tecrübeli teknik adamla birlikte ilk 7 haftada şahane işler çıkartan Siyah Beyazlı takım sonrasında işlerin tersine dönmesine engel olamadı. Üst üste gelen mağlubiyetler sonrası ligin en üst sıralarından alt sıralara doğru gerilemeye başlayan Altay, kendisini bir anda küme düşme hattının yakınında buldu.

Bu süreçte Teknik Direktör Mustafa Denizli ile yollarını ayıran İzmir temsilcisi, onun yerine Mert Nobre’yi getirmişti. Ve hatta Başkan Özgür Ekmekçioğlu zaten ilk başta Nobre’yi planladıklarını ancak Denizli isminin üstüne çıkamadıklarını dile getirerek genç teknik adama destek vermişti.

Nobre sadece 2 maç dayanabildi ve onunla da yolların ayrıldığı açıklandı. Sonrasında kulübün bir şekilde kendisine gelebileceğine dair ümitleri arttıran Serkan Özbalta ile anlaşma sağlandı. Genç teknik adamla birlikte hem savunmadaki hem de hücumdaki sorunlarını çözen Altay, yönetimsel sorunlarını çözememiş olmanın diyetini ödedi ve Özbalta bir anda kulüpten ayrıldı.

Genç teknik adamın ayrılığından sonra bir kez daha krize giren İzmir temsilcisi, altyapısında çalıştırıcılık yapan eski oyuncusu Sinan Kaloğlu’nu göreve getirdi. Ancak Kaloğlu göreve geldiğinde zaten iş işten geçmişti ve kulübün kümede kalmaya dair umudu neredeyse sıfırlanmıştı.

Tüm bunlardan sonra gelecek sezon Teknik Direktör koltuğunda oturan ismin kim olacağı merak ediliyor. Bu isim Sinan Kaloğlu da olabilir ancak Mesut Toros ismiyle alakalı olarak iddialar da durmadan daha yüksek sesle konuşuluyor.

Mesut Toros’un Kariyeri

Altay’da futbola başlayan 53 yaşındaki Toros, siyah-beyazlı kulüpte altyapıda ve A takımda antrenörlük yaptıktan sonra 2014-15 sezonunda 2’nci Lig’de teknik direktörlük görevi üstlenmişti. Toros ayrıca Fethiyespor, Tire 1922, Karşıyaka, Nazilli Belediyespor, Amed Sportif ve son olarak Anagold 24Erzincanspor’da çalıştı. UEFA-Pro lisans sahibi Mesut Toros, önceki sezon Fethiyespor’dan takımı liderken ayrılıp ardından aynı gruptaki Nazilli’ye mucizevi bir şampiyonluk yaşattı. Daha önce Karşıyaka’ya altyapı patentli kadroyla play-off oynatan tecrübeli teknik adam, geçen sezon Amed Sportif ve Erzincan’da da Play-Off yarışı verdi.

Bakalım Mesut Toros ismi mi yoksa Sinan Kaloğlu mu Altay’ı çalıştıracak isim olacak?