Altay’da Sular Durulmuyor

Çok uzun bir aradan sonra Süper Lig’e yükselen Altay, ligin ilk haftalarında gösterdiği performansı devam ettiremeyince üst üste puan kayıpları yaşamış ve küme düşme hattına kadar gerilemişti. Siyah Beyazlı ekip, bu kötü gidişat nedeniyle önce efsane teknik direktör Mustafa Denizli ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına getirdiği Mert Nobre’ye de 4 maç sabredebilmişti. Geçtiğimiz hafta takımın başına Serkan Özbalta’yı getiren ve bundan sonra kümede kalmaya odaklanacağı düşünülen Altay’da bu sefer de görevinden alınan sportif direktör İbrahim Akın’ın açıklamaları infial yarattı.

Zehir Zemberek

Türk futbolunun ve İzmir’in köklü temsilcisi Altay’da sular durulmak bilmiyor. Geçen sezonun son haftalarında takımın başına getirdiği takımın ve futbolumuzun efsanesi Teknik Direktör Mustafa Denizli ile ilk devreden sonra yollarını ayıran İzmir temsilcisi, Denizli yerine gelen Mert Nobre ile de 4 maç çalışmıştı. Tekrar teknik direktör değişikliğine giden ve takımın başına Serkan Özbalta’yı getiren Altay’da artık başka hiçbir konu düşünülmeden kümede kalma mücadelesi verilecek sanılıyordu ancak beklenen yine olmadı zira sportif direksiyonda geçtiğimiz sezondan bu yana oturan İbrahim Akın’ın görevinden alındığı açıklandı.

Altay altyapısından yetişen bir futbolcu olan ve kariyerinin başında da sonunda da Altay forması giyen İbrahim Akın’ın görevinden alınmasının nedenlerine dair bir açıklama yapılmazken, 38 yaşındaki sportif direktör konuyla alakalı çok sert açıklamalar yaptı.

Altay’ın efsanesi olan ve ligin ilk devresinin sonlarında takımla yolları ayrılan Mustafa Denizli ile fotoğraf paylaştığı için yönetimden ve Başkan Özgür Ekmekçioğlu’ndan tepki gördüğünü dile getiren Akın, taraftarla olan samimi ilişkileri nedeniyle muhbirlikle suçlandığını açıkladı.

Beş sene boyunca emek verdiği takımdan gönderiliş şekline değinmek istediğini belirten İbrahim Akın, Özgür Ekmekçioğlu’nun kendisini kulübe çağırıp yüz yüze bir görüşme yapmaya dahi tenezzül etmediğini ve kulüp personelini arayıp durumu kendisine belirtmesini istediğini ifade etti. İlerleyen günlerde daha detaylı bir açıklama yapacağını 38 yaşındaki sportif direktör, konuyla ilgili takdiri taraftarlara ve Altay camiasının ileri gelenlerine bıraktığını açıklarken, Altay’ın da Altaylıların olduğunu belirterek açıklamalarına noktayı koydu.

Özgür Ekmekçioğlu’nun Gidişatı

Altay’ın tartışmalı başkanı Özgür Ekmekçioğlu, İbrahim Akın’ın bu söylemlerine henüz bir cevap vermiş değil ancak taraftarın kendisine olan tepkisi her geçen gün büyüyor.

İbrahim Akın’ın açıklamalarında yer verdiği başarısız transferlerden başka bir sürü noktaya kadar taraftarlar tarafından suçlanmaya devam eden Özgür Ekmekçioğlu, Süper Lig’de oynanan her maçta protesto edilmeye devam ediyor.

Güncel duruma bakıldığında taraftar ile bağı kopmuş olan Ekmekçioğlu’nun Altay’ın ileri gelenlerinden ne kadar destek alabileceği konusu da her geçen gün daha da tartışmalı hale geliyor. Genç bir başkan olmasına rağmen elindeki krediyi hızla tüketen Ekmekçioğlu, İbrahim Akın’ın açıklamalarına net bir cevap vermedikçe kredisi de azalmaya devam edecek.