Altay’da Mağlubiyet Serisi Kırıldı; 2-1

Süper Lig’in beşinci haftası sürpriz gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Beşinci haftasında ev sahibi ekip olan Altay, kendi sahasında galibiyet hedefiyle Göztepe ile karşı karşıya geldi.

İzmir heyecanı kritik bir maç ile yaşanırken Altay ekibi üst üste yaşadığı mağlubiyet serisini bozdu ve 2-1 skoruyla galibiyetini aldı. 18 yıl aradan sonra Süper Lig heyecanı yaşayan ve ilk iki hafta inanılmaz bir başlangıç yapan ekip, ilerleyen haftalarda üst üste mağlubiyet yaşayarak puan kaybetmişti.

Tekrar atağa geçen Altay ekibi, 3 puanını hanesine ekledi ve toplamda üç galibiyeti ile 9 puana ulaştı. Sıralamada 6. Sıraya yerleşen Altay ekibinin aksine rakip ekip Göztepe, puan alamayarak ligdeki ikinci mağlubiyetini yaşamış oldu.

Toplamda 5 puanı olan ekip, 13. Sırada yer alarak Süper Lig’in beşinci haftasını kapattı.

İzmir Karşılaşmasının Detayları

İki İzmir ekibinin aynı sahada buluştuğu mücadelede ilk yarı Göztepe üstünlüğü ile son buldu. Soner Aydoğdu 26. Dakikadaki penaltı golü ile skor tablosundaki eşitsizliği bozarken Altay ekibi bir kez daha mağlubiyet istemediğini ikinci yarıdaki performansı ile ortaya koydu.

İlk olarak 71. Dakikada Kappel ile gelen gol sesini 90+3’te Marco’nun golü izledi ve skor tablosu 2-1 ile son şeklini aldı. Böylelikle Altay ekibi talihini kırarken gelecek haftalar için taraftarlarına umut aşıladı.

Süper Lig’in altıncı hafta mücadelesinde ise Altay ekibi konuk ekip olarak sahaya çıkacak. Çaykur Rizespor ile aynı sahada kozlarını paylaşacak olan ekip, bir kez daha galibiyet yaşamak ve puan kaybetmek istemiyor.

Gelecek hafta Göztepe ise ev sahibi ekip olacak ve kendi sahasında Atakaş Hatayspor’u ağırlayacak. Zorlu mücadelede kendi sahasında puan alma umudu taşıyacak.

Altay’ın Talihini Döndüren Maçın Kadrosu

İkinci yarıda bulduğu goller ile ilk yarıdaki Göztepe üstünlüğünü yıkan Altay ekibinin galibiyet aldığı maçta, formasını terleten isimler şu şekildeydi;

Altay: Lis, Murat Akça, Cebrail, Naderi, Bamba, Kappel, Zeki, Poko, Thiam, Thaciano, Rodriguez

Göztepe: İrfan Can, Kahraman, Tijanic, Kerim Alıcı, Lourency, Arslanagic, Berkan Emir Soner, Obinna, Cherif Ndiaye, Halil