Altay’da İlginç Başkan Önerisi

Uzun bir aradan sonra döndüğü Süper Lig’e tutunabilmek adına verdiği mücadelede başarısız olan Altay, bu durumun etkilerini hissetmeye devam ediyor. Ateş hattında yer alan ve buradan kurtulmak konusunda neredeyse umudu kalmayan İzmir temsilcisinde başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun da istifa etmesi sonrasında başkanlık seçimi gündemin ilk sırasına yerleşirken geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir teklif geldi. Siyah Beyazlı takımın önde gelen isimleri sezon başında takımın teknik direktörlüğünü de yapan ve kulübün efsanelerinden biri olan Mustafa Denizli’nin takımın başkanlığı için en uygun isim olduğunu dile getirdiler.

Bitmeyen Sıkıntılar

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalmak adına verdiği mücadelede ciddi derecede başarısız olan Altay adına artık lige veda vakti yaklaşıyor gibi görünüyor.

Siyah Beyazlı takım son haftalarda kendisine lazım olan 3 puanları toparlayamadı ve bu durum takımın matematiksel şansını olmasa bile fiilen kümede kalma şansını çok ciddi derecede azalttı. Nitekim tüm taraftarlar da takımın lige veda edeceğini kabullenmeye başladı.

Öte yandan İzmir temsilcisinde bu durum dahi gündemin ilk sırasında yer almıyor. Zira takımın başkanı Özgür Ekmekçioğlu istifa etti ve kulübün gündemine yerleşen ilk durum bu oldu. Genç başkanın neden istifa ettiğinden yerine kimin geleceğine kadar pek çok konuyla alakalı sıkıntılar tam olarak sarsıntı etkisi yaratırken oyuncular da bu durumdan ister istemez etkilendi.

Efsanenin Rolleri

Altay’da kimin başkan olacağına dair tartışmalar aralıksız bir biçimde devam ederken bu konuyla alakalı olarak ya her gün bir başkası öneriliyor ya da bir adayın ismi ortaya atılarak zaten aday olacağı iddia ediliyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlere göre İzmir temsilcisinin önde gelen isimlerinden birisi ortaya bir öneri attı ve bu öneri oldukça ilginç karşılandı. Takımın geçen sezon TFF 1.Lig’den yükselme sürecinde teknik direktörlüğünü yapan ve bu sezon da ilk yarının son dönemlerine kadar takımda kalan Mustafa Denizli’nin başkan olmasının önerildiği öğrenildi.

Türk futbolunun ve Altay’ın efsanesi olan Mustafa Denizli’nin takıma başkan olmasının birleştirici etkisi olduğunu ifade eden Siyah Beyazlılarda bu durumun ne kadar gerçekçi karşılanacağı merak ediliyor.

Futbolculuk kariyerinin son döneminde Galatasaray’da bir sezon forma giyse de neredeyse tüm kariyerini Altay’da geçiren efsanevi teknik direktör, aynı zamanda stadı adı verilen isimlerden birisi. Bu bağlamda İzmir temsilcisi adına çok büyük bir figür olan Denizli’nin bu konuya nasıl cevap vereceği merak ediliyor.

Öte yandan bilindiği üzere Altay Mustafa Denizli’nin ayrılığından sonra TFF’ye teknik sorumlu olarak herhangi birisini bildirmediği için birçok kez ceza ödedi. Takımın başına getirilen Mert Nobre, Serkan Özbalta ve Sinan Kaloğlu gibi isimler antrenör olarak gösterildiği ve takımın bir teknik sorumlusu olmadığı için ödenen borcun 1 milyon TL’yi geçtiği biliniyor.