Altay’da Antalyaspor Hazırlıkları Sürüyor

Süper Lig’in 30’uncu haftasında oynadığı Sivasspor maçından sonra Serkan Özbalta’nın beklenmedik istifasıyla sarsılan Altay’da teknik direktörlük koltuğuna Sinan Kaloğlu getirilmişti. 40 yaşındaki teknik adamla ilk maçına ligin en formda ekiplerinden biri olan Antalyaspor’a karşı çıkacak olan İzmir temsilcisinde bu zorlu maçın hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Öte yandan sezon sonuna kadar Altay’da görev yapacak olan Sinan Kaloğlu da bu süreçte kendisine destek olacak teknik ekibini belirledi.

Zorlu Görev

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Altay, uzun bir aradan sonra geri döndüğü lige veda etmemek adına uğraşsa da sezon bitiminde istediği noktada olamayabilir.

Yönetimsel sıkıntılar ve anlaşmazlıklar neticesinde 4’üncü teknik direktörü Sinan Kaloğlu’nu duyurmak zorunda kalan İzmir temsilcisinin oldukça zorlu bir takvimi var ve takımın nasıl bir oyun sergileyeceğine dair kuşku bol.

Bir önceki teknik direktör Serkan Özbalta’nın takımda kaydettiği aşamaya rağmen ödeme dengesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle gelen istifası Sinan Kaloğlu’nun ateşten gömleği sırtına geçirmesine vesile oldu.

Takımın altyapısında çalışan 40 yaşındaki teknik adam adına bu durum ciddi bir şans olabilir. Bu bağlamda sezon sonuna kadar takımı en iyi şekilde idare etmek ve Süper Lig’de tutmakla mükellef olan Kaloğlu, bu süreçte kendisine destek verecek teknik ekibini de belirledi.

Altay, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Kaloğlu’nun yardımcılıklarını Sefer Yılmaz ile Murat Uluç’un yapacağını, Ferhat Odabaşı’nın kaleci antrenörü, Yusuf Randa’nın da atletik performans antrenörü olarak görev alacağını duyurdu. Bu isimlerin dışında Kaan Karakaş’ın oyuncu ve maç analiz antrenörü, Ramis Gazelci’nin atletik performans antrenörü, Görkem Güngör’ün oyuncu ve maç analiz antrenörü, Uğur Karaosman’ın da yardımcı kaleci antrenörü görevlerinde bulunacağı kaydedildi.

Tam Gaz

Yeni teknik ekibiyle birlikte takımının antrenmanlarına devam eden Kaloğlu’nun Siyah Beyazlı takımdaki ilk randevusu pek de kolay geçmeyecek. Ligin 30’uncu haftasında oynadığı maçı 1 gol beklentisine rağmen 4 gol atarak tamamlayan Antalyaspor, Altay’ın İzmir’de konuğu olacak.

Bununla birlikte Akdeniz temsilcisinin son 8 maçında 5 galibiyet ve 3 beraberlik alarak 18 puan topladığını hatırlatmakta fayda var. Bu 8 maçta 2 gol yiyen bir ekibe karşı Altay’ın sıkıntılı hücum hattının nasıl bir performans sergileyeceği maçın nasıl geçeceğini belirleyen faktörler arasında olacak.

İzmir temsilcisi için işlerin iyi gitmesine ihtiyaç var. Serkan Özbalta bahsedildiği gibi takımın kümede kalabileceğine dair umudu yeşertmişti ancak yaşanan idari krizler nedeniyle gelen istifa Altay taraftarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Ligin geriye kalan maçlarında en iyi performansı göstermesi gereken Altay’ın küme düşme hattıyla arasında 6 puanlık fark bulunuyor. Bu durum da İzmir ekibinin olabilecek en iyi sonuçları alsa bile rakiplerinin de puan kaybetmesini beklemek zorunda olacağını ifade ediyor.