Altay Yeni Hocasıyla Sahneye Çıkıyor

Yaşadığı derin krizden sonra çok kısa bir süre içerisinde tekrar teknik direktör değişikliğine giden Altay, yeni teknik direktörü Serkan Özbalta ile birlikte ilk maçına çıkıyor. Süper Lig’in 24’üncü haftasını kapatacak olan maçta rakip ise Altay’ın ezeli rakibi Göztepe. Siyah Beyazlı ekibin Süper Lig’de oynanan son 9 İzmir Derbisinden de sahadan mağlup ayrılmadan çıkmış olması, bu maçı daha da değerli kılıyor.

Altay’da Son Durum 

Bu sezon Süper Lig’e yükseldikten sonra çok kötü bir dönem geçiren Altay, yaşadığı derin krizden kurtulabilmenin alternatiflerini aramaya devam ediyor. İzmir temsilcisi, Mustafa Denizli’nin yerine getirilen Mert Nobre ile 4 maç çalıştıktan sonra tekrar bir teknik direktör değişikliğine gitmişti. Manisa FK ve Ankara Keçiörengücü’nün başında aldığı sonuçlarla birlikte kendisini kanıtlayan Serkan Özbalta’yı takımın başına getirmeyi başaran Altay, yeni hocasıyla birlikte sahaya çıkacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Son 16 maçının hiçbirini kazanamayan İzmir temsilcisi için bu maça dair en büyük dezavantaj, Göztepe’nin çok ciddi bir form yakalamış olması. İzmir’in diğer yakasındaki temsilcisi, oynadığı son 4 maçın tamamında sahadan galip ayrılmayı başarmıştı.

Bununla birlikte bu maç hem tarihi, hem bahsi geçen 43 yıllık istatistiği hem de İzmir adına önemiyle birlikte oldukça değerli bir maç ve her iki takım da bu maçtan 3 puanla ayrılmak isteyecektir. Bir derbi olması nedeniyle sonucunun kestirilemez haline gelecek olduğu görülebilen 24’üncü hafta maçı, 6 Şubat 2022 Pazar günü saat 19’da başlayacak.

İki takım adına da kritik önem taşıyan maç öncesi ev sahibi Göztepe, oynadığı 23 maçta aldığı 27 puanla birlikte 14’üncü sırada yer alıyor. Altay ise 18 puan toplayabildi ve 19’uncu sırada kaldı. Ceyhun Gülselam ve Cesar Pinares Göztepe karşısında oynanacak kritik maçta kart cezaları nedeniyle sahada yer alamayacak oyuncular olarak gözüküyorlar.

Yeni Yüz

Hatırlanacağı üzere Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro ile yapılan röportajlardan birisinde hangi maçı kazanmak isteyeceği sorulmuş ve Sırp asıllı İngiliz teknik adam Altay maçını ifade etmişti.

1-0 geriden gelerek 2-1 kazanılan sezonun ilk yarısındaki maçın bu çarpıcılığı, Göztepe adına hala etkisini devam ettiriyor mu bilinmez ama Altay adına artık çok daha çarpıcı.

Bu bağlamda Altay taraftarı adına Serkan Özbalta ile çıkılacak ilk maç oldukça fazla önem taşıyor. Siyah Beyazlılar adına konuşulacak en önemli şey, sahada gösterilecek performans ve taktiğin durumunun nasıl olacağı. Zira takım uzun bir süreden beri üstündeki ölü toprağını atmayı bekliyor ve Serkan Özbalta ateşten gömleği giyerek bu toprağı atabileceklerine dair bir işaret fişeğini yakmış oldu.

Göztepe olmasıyla birlikte çok daha zorlu bir ilk maça çıkacak olan Serkan Özbalta, bu maçtan iyi sonuç alabilirse devranı değiştirebilir.