Altay Voleybol Sezonu Galibiyetle Açtı

Uzun yıllar sonra voleybol branşında profesyonel liglere geri dönen İzmir’in köklü ekibi Altay Voleybol, TVF Kadınlar 2.Ligi’nde sezona galibiyetle başladı. Altay Voleybol, deplasmanda Özay Gençlik Spor Kulübü’nü 3-0 mağlup etti.

Yıllar Sonra Geri Dönüş

1922 yılında kurulan Altay Voleybol, uzun yıllar Türkiye Voleybol Liglerinde mücadele ettikten sonra faaliyetlerine bir süreliğine son vermek zorunda kalmıştı. 2015 yılı ile birlikte şubeyi tekrar aktif hale getiren Altay Voleybol, bu sezonla birlikte uzun yıllar sonra yeniden salonlara döndü. Altay Voleybol, TVF Kadınlar 2. Ligi’ndeki sezonun ilk maçında Torbalı 7 Eylül Spor Salonu’nda, Özay Gençlik Spor Kulübü’ne konuk oldu. Maça hızlı başlayan Altay, etkili oyunuyla rakibine şans tanımadı. Altay Voleybol; 16-25, 16-25 ve 8-25’lik setlerle mücadeleyi 3-0 kazandı.

Kulüp Başkanı Ayhan Dündar Karşılaşmayı Yerinden Takip Etti

Altay voleybol takımımın sezon açılış maçına Kulüp Başkanı Ayhan Dündar’da katıldı. Kızların ilk maçında yanlarında olmak ve o heyecanı onlarla yaşamak istediğini belirten Başkan Ayhan Dündar; kadın futbol takımları, voleybol takımlarının ve bu iki branşın alt yapı spor okullarında kızların sayısının çoğalmasının kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Kız çocuklarına, kadınlara sporun ve hayatın her anında değer vermeye, onlarla beraber yol yürümeye devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ayhan Dündar, Voleybol şubemizde emeği olan herkese teşekkür ettikten sonra galibiyet için sporcularını canı gönülden tebrik etti.

Mücadeleyi yerinde takip eden bir diğer isimde Altay Voleybol Şube Başkanı Hasan Tahsin Karahan’dı. Uzun yıllardır voleybol şubesini yaşatmaya ve Altay’ın spor kulübü olduğunu tekrar herkese hatırlatmaya var güçleriyle çabaladıklarını söyleyen Hasan Tahsin Karahan, bu noktada kulüpleri ile sürekli temas halinde olduklarını ve kendilerine çok destek olduklarını da sözlerine ekledi. Aynı şekilde camianın da voleybol şubesini bağrına bastığını ve takımın bu desteği almasından çok memnun olduğunu da belirten Hasan Tahsin Karahan, oynadıkları ilk karşılaşmada sahadan galibiyetle ayrılan taraf olduğu için sporcuları, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi tebrik ederek sözlerini noktaladı.