Altay Telafiyi Hedefliyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans ortaya koyduktan sonra TFF 1.Lig’de de açılışı kötü yapan Altay, oynadığı ilk müsabakada Samsunspor karşısında etkisiz bir performans ortaya koymuştu. İzmir temsilcisi Samsun temsilcisi karşısında oynadığı müsabakada yaptığı hatalarından ders çıkarmış olmayı ve sezonun ikinci haftasında oynayacağı Pendikspor müsabakasında hatalarını telafi etmeyi hedefliyor. 

Hedef 3 Puan

Geride kalan sezonda Süper Lig’de beklentilerin altında kalan performansı nedeniyle çok fazla eleştiri alan Altay, 2022/2023 sezonuna da iyi bir giriş yapamadı.

Siyah Beyazlı ekip oynadığı ilk müsabakada Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Samsun temsilcisinin yaptığı iddialı transferlere karşılık olarak transfer yasaklı bir ekip olarak Altay’ın çok da fazla yapabileceği bir şey yok gibi gözüküyordu.

Nitekim maç 2-0’lık Samsunspor üstünlüğüyle sona erdi ve Altay taraftarları takımlarının oynadığı futboldan pek memnun kalmadı. Tüm bunlarla birlikte artık olan oldu ve tüm camia bu haftada yapılan hataların geride kalmış olması gerektiğini düşünüyor.

Altay’da geçen sezon sakatlık yaşayan santrfor Deniz Kadah‘ın yeni sezonun ilk haftalarında forma giyemeyeceği öğrenildi. Geçen sezon antrenmanda sakatlanıp, sol diz bağlarında yırtık tespit edilen 36 yaşındaki golcü, Süper Lig ‘de oynanan son 10 karşılaşmada forma giyememişti.

Uzun süredir tedavi gören ve bireysel çalışan gurbetçi forvet, İzmir ekibiyle yeniden anlaştıktan sonra Afyon’da gerçekleşen ikinci etap kampında takıma dahil oldu. İzmir’de fizyoterapist eşliğinde bireysel çalışan Deniz’in sezonun ilk 4-5 maçını kaçırması bekleniyor. Dizini kuvvetlendirme çalışmaları yapan Deniz Kadah’ın tamamen iyileşmeden riske edilmeyeceği bildirildi.

Özgür Seferberliği

SPOR Toto 1’inci Lig’de Pendikspor’la deplasmanda karşı karşıya gelecek Altay, Özgür Özkaya için seferber oldu. Sözleşme yenileyip takıma geç katılan deneyimli sol bekin yoğun bir antrenman programı uyguladığı ve Pendikspor maçında görev istediği bildirildi. Teknik direktör Sinan Kaloğlu’nun da Özgür’le yakından ilgilendiği vurgulandı. Özgür’ün yanı sıra takıma geç dahil olan Paixao ve Naderi’nin de durumları belirsiz. Ligin ilk maçında görev alamayan 3 futbolcudan en hazır ismin Özgür olduğu kaydedildi. Paixao ve Naderi’nin ise kafilede yer alması ve maçın gidişatına göre forma giymesi bekleniyor.

Altay’ın ya çok genç ya da yaşı bir hayli yüksek oyunculardan kurulu kadrosu nedeniyle çok da iyi işler çıkartabileceği bir sezon olacağını kimse düşünmüyor. İzmir temsilcisi geride kalan sezonda yaptığı yatırımların karşılığını alamadığı gibi yaptığı transferler nedeniyle girdiği maddi külfeti de kaldıramadığı için transfer yasağından kaçamadı.

Bunlarla birlikte takım her nasıl geride kalan sezonda bir şekilde Süper Lig’e yükselebildiyse bu bağlamda bir kez daha gücünü kendisinde bulacak. İzmir temsilcisi adına işlerin kolay olmayacağı bir gerçek ancak taraftarların ve camianın da gelecek sezonlar adına daha sabırlı olması gerektiği kesin.