Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz’den Maç Sonu Açıklamaları

TFF 1.Lig’de 2 Aralık Çarşamba günü Altay kendi sahasında Giresunspor’u konuk etmişti. Karşılaşma 1-1’lik eşitlikle sonuçlanmıştı.

Maçın ardından Altay teknik direktörü Yücel İldiz, hem maç hakkında hem de hakemler hakkında sert açıklamalarda bulunarak adeta isyan etmişti.

Maç sonunda yaptığı açıklamalarda Yücel İldiz, sözlerine kendi maçlarına bakmak yerine bizim maçlarımıza bakanlar artık rahatlamıştır şeklinde başladı.

Maçta kırmızı kart çıkması gereken pozisyonu hakem devam ettirdi ve devamında golü kalemizde gördük diye Yücel İldiz, bizimle uğraşanlar artık mutlu olmuştur dedi.

Böyle bir hatanın kabul edilemez olduğunu söyleyen Yücel İldiz, yapılan bu skandal hatanın ardından adeta futbol camiasındaki yetkilelere seslendi.

Hakem hatalarının birçok maçta olduğunu söyleyen Yücel İldiz, bir pozisyon yüzünden bir maç bu hale getirilemez dedi. Maçların sahada oynanması gerektiğinin altını çizen Yücel İldiz, herkes kendi işine baksın çünkü biz rakiplerimizle sahada mücadele etmek istiyoruz ifadelerini kullandı.

İşte O Pozisyon

TFF 1.Lig’de 2 Aralık Çarşamba günü oynanan Altay – Giresunspor maçının 31. dakikasında, Giresunspor’da Eren Tozlu, takım arkadaşı Caner Hüseyin Bağ’ın attığı golden önce, orta sahada Altay oyuncusu İbrahim Öztürk’e sert bir faul yaptı.

Pozisyonun ardından İbrahim Öztürk uzun bir süre acı içinde yerde kaldı. Bu sırada faulü yapan Eren Tozlu, rakibinin başında duruyordu ve maçın hakemine bir şey yok dercesine elini kaldırdı.

Bunun üzerine bu pozisyona düdük çalıp faul vermeyen maçın hakemi Caner Ak, oyunu devam ettirdi. Bu pozisyonun ardından oyun devam ederken, Giresunspor futbolcusu topu kaptı ve topu Caner’e gönderdi.

Caner’de yaptığı vuruşla topu filelere gönderdi. Golün ardından Altay takımı ve teknik heyet uzun süre hakemlere itiraz ettiler. Fakat gol geçerli sayıldı.

Altay teknik direktörü Yücel İldiz, maç sonunda özellikle bu pozisyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Yücel İldiz, özellikle bu pozisyonun maçı sinir harbine çevirdiğini söyledi.

Altay Kulübü Başkanından Üzücü Haber

TFF 1. Lig takımlarından Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Altay Kulübünden yapılan açıklama göre, hastanede tedavi altına alınan başkan Özgür Ekmekçioğlu’na gerekli sağlık protokollerinin uygulandığı öğrenildi.