Altay futbol

Altay Takımında Helder Tavares Gözden Düşüyor!

Süper Lig’e çıkma mücadelesinde etkili bir oyun ortaya koyan Altay futbol takımında 2 sezondur görev alan Yeşil Burun Adaları kökenli Helder Tavares; artık gözden düşüyor. Ön libero mevkiinde oynayan futbolcunun son haftalarda ortaya koyduğu futboldan dolayı gözden düştüğü ifade ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de mücadele eden Altay’da ikinci sezonunun yaşayan Helder Tavares, son zamanlarda gözden düşmeye başladı. Özellikle son haftalardaki etkisiz futbolundan dolayı gözden düşen Tavares; son maçlardaki etkisizliğiyle göze çarpıyor.

Son 6 Maçın 1’inde Oynadı!

Altay takımının son 6 maçında sadece bir kez ilk 11’de sahaya çıkan ön liberonun, artık teknik ekibin gözünden düştüğüm ifade ediliyor. Yeşil Burun Adalarından gelen ön liberonun, 2 kez de kadroya alınmadı belirtiliyor. 30 yaşındaki deneyimli oyuncunun haftalardaki performansının düşük olması; bu kararların alınmasında etkili oluyor.

Yeşil Burun Adaları futbolcusu olan Helder Tavares, 2 kez kadroya alınmamakla birlikte 2 kez de 90 dakika süresince yedek kulübesinde oturduğu ifade ediliyor. Yalçın Koşukavak’ın son altı maçta 1 kez ilk 11’de iki kez de 90 dakika içinde oyuncuyu sahaya soktuğu biliniyor. Sezon sonu itibariyle bu futbolcuyla yolların ayrılacağı da belirtiliyor.