Altay futbol takımı

Altay Takımı Irkçılığa Tepkili

Amerika’daki siyahilere yönelik ırkçı yaklaşıma karşı duyarsız kalmayan Altay futbol takımı, bu kapsamda önemli bir etkinliğe de imza attı. Bu kapsamda yerli ve yabancı futbolcular uluslar arası çapta ırkçılığa karşı duyarsız kalmadı.

Altay takımında yer alan yerli ve yabancı futbolcular, dünyada son zamanlarda gündemde olan ırkçı yaklaşımlara tepki gösterdi. Yaşanılanlara duyarsız kalmayan futbolcular ABD’deki ırkçı yaklaşımlara da tepki gösterdi. Bu doğrultuda Altay’daki siyahi futbolcularla yerli futbolcular, ırkçılığa hayır dedi.

Altay Irkçılığa Karşı!

İzmir şehrinin temsilcisi futbol takımı olan Altay, Irkçılığa karşı olduğunu bir kez daha duyurdu. Bu kapsamda Altay takımı oyuncularından Helder Tavares, İbrahim Alhassan ve Prince Segbefia, ile Erhan Kartal, Andreas Tatos ve Yılmaz Özeren bir araya gelerek, ırkçılığa hayır dedi.

“Irkçılığa karşı atılan her adım, insanlığın aldığı nefes olacaktır” mesajını paylaşan futbolcular ırkçılığa karşı her zaman durduklarını da sözlerine ekledi. Söz konusu paylaşım sonrasında çok sayıda destek alan kulüp oyuncuları, önemli bir etkinliğe de katılım göstermiş oldu.