Altay Şubatta Kritik Maçlar Oynayacak

Spor Toto Süper Lig’de Şubat ayına girilirken Altay için çok kritik maçlar da kapıda. Teknik direktör Serkan Özbalta ve takım maksimumu hedefliyor.

Büyük Altay, Spor Toto 1. Lig 2020 – 2021 Sezonu’nda Büyük Mustafa Denizli önderliğinde çok başarılı bir süreç geçirmiş ve seneler sonra hak ettiği Spor Toto Süper Lig sahnesine çıkmıştı.

Büyük taraftarı, camianın köklü tarihi ve kulübün en büyük efsanelerinden teknik direktör Mustafa Denizli ile yaşanan bu süreç tüm İzmir’i coşkuya boğmuştu.

Spor Toto Süper Lig ve hatta Türk futbol tarihinin en büyük teknik direktörlerinden Mustafa Denizli ile girilen sezon, kimsenin tahmin etmediği kadar iyi başlamıştı.

Öyle ki siyah beyazlı takımımız, ilk 7 karşılaşmasından 5 galibiyet çıkararak zirve ortağı olmuştu.

Ancak ne yazık ki hızlı girilen sezonun devamında Altay’ın sırtı bir türlü yerden kalkamadı.

Altay 3 Puan Hasreti İle Yandı

altay

Spor Toto Süper Lig’in 7. Hafta mücadelesinde Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda rakibi Beşiktaş’ı mağlup ederek arkasına büyük bir rüzgar alan takımın, sonraki haftalarda bu kadar büyük bir düşüş yaşayacağını kimse tahmin edemezdi.

Öyle ki Altay, teknik direktör Mustafa Denizli önderliğinde Beşiktaş maçından sonra galibiyeti unuttu.

Tecrübeli Türk futbol efsanesi Mustafa Denizli, takımın gidişatını değiştirmek için elinden gelen her şeyi yapmış olsa da başarılı olamadı.

En nihayetinde Büyük Mustafa ve Büyük Altay’ın yolları ayrılmak zorunda kaldı. Altay Yönetimi ve Mustafa Denizli’nin karşılıklı aldıkları bu karar neticesinde görev değişimi yaşandı.

Takımın başına ilk olarak “geçici” bir görevlendirmeyle Mustafa Denizli’nin yardımcısı Mert Nobre geldi. Onun ardından ise Yönetim Kurulu görevi eski futbolcularımızdan teknik direktör Serkan Özbalta’ya emanet etti.

Teknik direktör Serkan Özbalta, Altay Teknik Direktörü olarak açıklandığında Siyah Beyazlılar son 16 maçında sadece 3 beraberlik alabilmişti.

Şubat Ayı İyi Başladı İyi Gitsin

Teknik direktör Serkan Özbalta’nın ilk karşılaşması siyah beyazlı camiamız için çok önemliydi. Zira rakip, İzmir’de yıllar yılı ezeli rekabeti sürdürdüğümüz Göztepe idi.

Bu sezon ligde kalmak için uğraşan ve son haftalardaki yükselişiyle dikkat çeken Göztepe, zorlu bir rakipti.

Ancak Altay takımının formasını giydiğini fark eden futbolcular beklenen reaksiyonu verdiler. Yeni teknik direktörleriyle, Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nda galibiyete uzanan siyah beyazlı futbolcular, 16 maçlık hasrete de son vermiş oldular.

Bu maçta alınan 3 puan adeta çölde su gibi geldi. Ancak takım için daha gidilecek çok yol var.

İzmir’in siyah beyazı, Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 24 haftada sadece 21 puan topladı. Bu da bizi Spor Toto Süper Lig puan sıralamasında 19’uncu basamağa yerleştirdi. Takımımızın geçebildiği tek ekip, an itibariyle büyük krizlerle uğraşan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor oldu.

Şubat ayında Çaykur Rizespor, Beşiktaş (deplasman) ve Gaziantep FK ile karşılaşacak Serkan Özbalta ve öğrencileri, bu süreçten maksimum puanı çıkarırlarsa kendi işlerini çok kolaylaştırabilirler.

Umuyoruz süreç Altaylıların daha çok sevinçler yaşamasına yol açar.