Altay SK’da Usulsüz Yapılan Üyelikler İptal Edildi

Altay SK’nın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, 28 Nisan’da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda yaşanan olaylar hakkında bilgiler verildi. Siyah beyazlı ekip 28 Nisan’daki olağanüstü genel kurulda kulübün 108 yıllık tarihine ve köklü geleneklerini yakışmayan hadiselerin gerçekleştiğini hatırlattı. Bununla birlikte kongredeki olaylarda başrol oynayan bazı kişilerin genel kuruldan hemen önce kulübe üye yapıldığı iddia edilirken kulübün yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Yapılan inceleme sonrasında, 213 kişinin Altay spor Kulübü’ne başvuru ve kayıt işlemlerinin işte kulübün tüzüğünde belirtilen usul ve esaslara uygun yapılmadığı, bul kişilere ait başvuru evraklarının ve başvuru koşullarının tamamlanmadığı ve eksik olduğu anlaşıldığından Altay Spor Kulübü yönetim kurulu, bul söz konusu 213 kişinin üyeliklerinin usul ve esaslara uygun olmadığı için düşürülmesine ve iptaline oybirliğiyle karar verildiğini tüm kamuoyuna duyurdu.

Olağanüstü genel kurulda Altay spor kulübünün kültür ve geleneklerine uymayan sözlü ve fiili eylemlerde bulunan bazı üyelerin tespit edilmesine ve bu eylemlerin sonucu olarak gerekli disiplin işlemlerine yönelik çalışmalar Altay spor kulübünün gerekli birimleri tarafından yürütülmektedir şeklinde açıklanırken Altay SK‘nın köklü tarihine ve kültürüne tekrar kavuşup siyah beyazlı kulübü hak ettiği güzel günlere mutlaka ulaşılacağı şeklinde açıklamalar tamamlandı.

Transfer Yasağı Olan Altay SK İç Transferde Çalışmalar Başladı

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de oldukça kötü 1 sezon geçiren Altay Spor Kulübü başarısız geçen sezonun ardından sadece 1 sezon mücadele ettiği Spor Toto Süper Lig’den küme düştü. Spor Toto birinci lige düşen İzmir ekibinde yeni sezon için transfer çalışmaları sürüyor.

Ekonomik sebeplerden dolayı transfer yasağı cezası alan siyah beyazlı ekip bu yasağı kaldırmak için kolları sıvarken 1 diğer yandan da transfer yasağının kalkması durumunda transfer için harekete geçti. Bunların yanı sıra İzmir ekibi transfer yasağının hiç açılamaması durumunda iç transferde sözleşmesi biten oyuncuları ile sözleşmeyi uzatmak için görüşmelere başladı.

Bu aşamada geçtiğimiz sezon kadrosunda bulunan 6 oyuncu ile yeni sözleşme imzalama görüşmelerini başarıyla sonuçlandırdı ve 6 oyuncu ile resmi imzalar atıldı.

Altay SK’nın İç Transferde İmzalar Başladı

29 yaşındaki kaleci Ozan Özenç, 34 yaşındaki sol bek Özgür Özkaya ve 41 yaşındaki stoper İbrahim Öztürk ile ilk ilk etapta yeni sözleşme imzalanmıştı. Son olarak ise 32 yaşındaki sağ bek Tolga Ünlü, 36 yaşındaki forvet deniz kadah ve 34 yaşındaki ön libero Ceyhun Gülselam ile yeni sözleşme imzalandı.

Siyah beyazlı ekip bu 3 oyuncu ile ikişer yıllık sözleşmelere imza attı. 1 diğer yandan 31 yaşındaki merkez orta saha zeki Yıldırım ile de anlaşma zemini aranıyor. Anlaşma sağlanması durumunda orta saha oyuncusu da gelecek sezon takımda olacak.