Altay SK Tolga Ünlü ve Özgür Özkaya’dan Farklı Bir Görev Üstlenmelerini İsteyecek

İzmir ekibi Altay SK, önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olsa da yönetimin bu lige uygun bir kadro kuramadığını ifade edebiliriz. Altay; maddi şartlardan dolayı transfer yapamadı. Hatta, transfer yasağı cezası almasından mütevellit dış transfer yapma ihtimali de bulunmuyor. Altay yönetimi; transfer yasağını kaldırmak adına uğraşsa da herhangi bir sonuç alınamadı.

Altay; yeni sezon öncesinde birçok futbolcusunu kaybetti. Genç yıldız Kazımcan Karataş; 20 milyon Türk Lirası karşılığında Galatasaray’a transfer oldu. Bunun yanı sıra, başta Mateusz Lis olmak üzere yabancı futbolcuların neredeyse tamamı takımdan ayrıldı. Yalnızca Eric Björkander takımda kaldı. Altay SK yönetimi; Marco Paixao ve Daouda Bamba ile anlaşmaya çalıştı. Ancak, her iki oyuncu da yüksek yıllık ücret talep ederek takımda kalmayı reddetmiş oldular.

Deneyimli Futbolcular Orta Sahada Görev Alacaklar

Altay’ın yeni sezon öncesinde anlaşma sağladığı isimlerin başında Ceyhun Gülselam geliyor. 35 yaşındaki oyuncu ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Deneyimli oyuncu; hem ön libero hem de stoper olarak görev yapabiliyor. Önümüzdeki sezon neredeyse tüm maçlarda oynaması bekleniyor. Fakat, takımda Ceyhun Gülselam ve Zeki Yıldırım dışında orta saha oyuncusu bulunmuyor.

Altay yönetimi; asıl pozisyonu sağ bek olan Tolga Ünlü ve sol bek olarak görev yapan Özgür Özkaya ile ilgili farklı bir karar aldı. Her iki oyuncunun da orta sahada yeterince alternatif olmamasından dolayı bu bölgede görev yapmaları isteniyor. Teknik direktör Sinan Kaloğlu; takımını daha dirençli hale getirmek istiyor. Bunun için de Tolga Ünlü ve Özgür Özkaya’yı orta sahada değerlendirmeyi düşünüyor.

Her iki oyuncu; maçlara kendi bölgelerinde başlayacaklar. Ancak, ihtiyaç olduğu hallerde orta sahaya geçecekler. Hem Tolga Ünlü’nün hem de Özgür Özkaya’nın orta sahada forma giymekten dolayı herhangi bir rahatsızlık hissetmeyecekleri dile getiriliyor.

Tolga Ünlü Altay’daki Üçüncü Sezonunu Yaşayacak

10 Eylül 1989 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen oyuncu 1.80 boyundadır. Başta sağ bek olmak üzere stoper ve orta saha sağ pozisyonlarında da forma giyebilen çok yönlü bir isimdir. 1 Temmuz 2011 tarihinden bu yana Türkiye’de forma giymektedir.

Tolga Ünlü; 2020 – 2021 sezonunun başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Akhisarspor’dan Altay’a transfer oldu. İlk sezonunda toplam 29 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda 2 bin 308 dakika süre aldı. 2021 – 2022 sezonunda 14 maçta 901 dakika süre alabildi. Bu sezonu genellikle yedek kulübesinde geçirdi. Altay yönetimi; oyuncunun sözleşmesini 30 Haziran 2024 tarihine kadar uzattı.

Özgür Özkaya Takım Kaptanlarından Birisi Olabilir

2018 – 2019 sezonundan bu yana Altay forması giyen Özgür Özkaya; sol bek ve orta saha sol pozisyonlarında forma giyebilir. 34 yaşındaki oyuncu; İbrahim Öztürk’ün ardından kaptanlık görevini üstlenecek isimlerden birisi olacaktır.