Altay

Altay Sıkı Hazırlanıyor

TFF 1. Lige ara verilmesinden sonra Altaylı futbolcular takımın teknik ekibimin vermiş olduğu bireysel antrenman çalışmasına uygun bir şekilde evlerinden çalışıyor. Altay takımının futbolcularının çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan teknik direktör Yalçın Koşukavak; söz konusu salgından dolayı ligler ertelenmiş olsa da Altay her zaman lige hazırdır, dedi.

Altay’ın hazır kıta olduğunu ifade eden Koşukavak; koronavirüs salgınından dolayı siyah beyazlı ekibin çalışmalarına evden devam ettiğini ifade ediyor. An itibariyle liglerin ne zaman tam olarak başlanılacağının belli olmadığını aktaran Koşukavak; oyuncularının profesyonel bir disiplinle çalışmalarına evlerinden devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Futbolcular Programa Uyuyor

Altay futbol takımının oyuncuları kendilerine verilen antrenman programına harfiyen uyum sağlayarak lig hazırlıklarına aralıksız devam ediyor. Ne yapmalarını tam olarak bilen bir ekime sahip olduğunu ifade eden Altay’ın teknik direktörü; an itibariyle henüz dışarıda antrenman yapma olanağının bulunmadığını da ifade etti.

Altaylı futbolcular bireysel izolasyon sürecine azami derecede özen göstererek; lig çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Elbette ki evdeki çalışmaların sahada yapılan antrenmanlarla birebir aynı olması mümkün değildir diyen teknik adam; lig açılınca en üst seviyede olmak için ellerinden geleni yaptıklarını da ifade ediyor. Öte yandan Altay’ın tesislerinde de temizleme çalışmalarına aralıksız devam ettiği bildirildi.