Altay Sefa Özdemir’e Çok Güveniyor

Altay; 2022 – 2023 sezonu öncesinde birçok sıkıntı ile mücadele ediyor. Siyah beyazlı kulüp; tahmin edebileceğiniz gibi FIFA’dan transfer yasağı cezası aldı. Bu durumun bir sonucu olarak sezona transfer yapamadan başlayacak. Bunun yanı sıra, kadrodaki birçok isim de takımdan ayrıldı. Altay’ın kadrosunda yabancı olarak yalnızca Eric Björkander bulunuyor. İsveçli oyuncu; iyi bir teklif geldiği takdirde transfer döneminin sonuna kadar kulüpten ayrılabilir.

Altay; bu sezon ciddi bir kadro sıkıntısı yaşayabilir. Siyah beyazlı kulüp; futbolu bırakmış yardımcı antrenörlerine dahi lisans çıkartmayı düşünüyor. Bunun yanı sıra, kadrodaki genç oyunculara da çok güveniyor. O isimlerden birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Sefa Özdemir!

24 Yaşındaki Futbolcunun İdman Performansı Beğenildi

Sefa Özdemir; uzun bir ayrılığın ardından sahalara dönmeye hazırlanıyor. 1998 doğumlu oyuncu; uzun süre Galatasaray altyapısında forma giymişti. Fakat, A takımda düşünülmemesinden dolayı takımdan ayrılmıştı. Genç futbolcu; vakit kaybetmeden Altay’a transfer oldu. Siyah beyazlı takım; hazır olmadığı gerekçesiyle oyuncuyu oynatmadı. Sefa Özdemir; bir dönem kiralık olarak Şanlıurfaspor’a transfer oldu. Ancak, bu kulüpte yalnızca yarım sezon forma giydikten sonra sözleşmesini feshederek Altay’a geri döndü. Sefa Özdemir; geçtiğimiz sezon süre alamadı.

Altay; yaşamış olduğu kadro sıkıntısının bir sonucu olarak Sefa Özdemir’i yeniden takıma dahil etti. Uzun bir aranın ardından idmanlara başlayan 24 yaşındaki oyuncu da fena olmayan bir performans ortaya koydu. Bireysel antrenmanlarına yaklaşık beş aydan bu yana devam eden Sefa Özdemir; takım ile yapılan çalışmalarda da iyi bir performans ortaya koydu. Genç oyuncu; geçtiğimiz günlerde sona eren Altay’ın hazırlık kampında hafif bir sakatlık geçirmişti. Ancak, söz konusu sakatlık ciddi değil! Bir başka deyişle, oyuncunun TFF 1.Lig’in ilk haftasında sahaya çıkmasında herhangi bir engel bulunmuyor.

Sefa Özdemir Kimdir?

24 Nisan 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundadır. Sol ayağını etkili bir şekilde kullanan oyuncu; hem sol stoper hem de sol bek olarak forma giyebilmesiyle fark yaratır. Ayrıca, gerekli olduğu takdirde orta sahanın solunda da forma giyebilir.

Sefa Özdemir; 2010 yılında henüz 12 yaşındayken Galatasaray altyapısına transfer oldu. Takım arkadaşları ile beraber alt yaş kategorilerinde ciddi başarılar elde etti. Uzun süre Galatasaray U21 takımında top koşturdu. Ancak, hiçbir zaman A takıma çıkacak seviyeye gelemedi. Oyuncunun kendisini geliştirmek adına yeterince istekli olmadığı dikkat çekiyordu.

Sefa Özdemir; 25 Eylül 2020 tarihinde Galatasaray’dan ayrılarak bedelsiz bir şekilde Altay’a transfer oldu. İzmir ekibi; oyuncuyu 2020 – 2021 sezonu için Şanlıurfaspor’a kiraladı. Fakat, Sefa Özdemir; daha önce de ifade ettiğimiz gibi burada varlık gösteremedi. 2021 – 2022 sezonunun başında Altay’a geri döndü. Geçtiğimiz sezon hiç süre alamayan genç oyuncu; 2022 – 2023 sezonunda yepyeni bir sayfa açmak istiyor.