Altay Oyuncularını Tutmak İçin Çalışıyor

İzmir’in siyah beyazlı temsilcisi Altay, Spor Toto 1. Lig’den üst lige çıktıktan yalnızca bir sene sonra yukarıda tutunamadı ve maalesef küme düştü.

Uzun yıllar süren Spor Toto Süper Lig hasretini geçtiğimiz sezonun sonunda dindiren ve taraftarlarına büyük bir kavuşma sunan Altay, maalesef bu performansını Spor Toto Süper Lig’de sürdüremedi.

Teknik direktör Mustafa Denizli ile başlayan sezona çok başarılı bir şekilde giren siyah beyazlı ekibimiz, ne yazık ki yolculuğunun devamında serbest düşüş yaşamıştı.

Öyle ki bu düşüşü ne yeni açılan Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu ne Büyük Altay taraftarı ne de teknik direktör Mustafa Denizli’nin yaşadığı ayrılık durdurabilmişti.

Altay Başkanlığı Ateşten Gömlek

Tüm bu kaosun üzerine bir de kulübün başkanının yönetimi bırakmasıyla gelecek sezon öncesinde siyah beyazlı ekibimiz başkansız kaldı.

Nisan ayında yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da bir tane bile aday çıkmazken, iş insanı İbrahim Akman da önce adaylığını koyup sonra bunu geri çekti.

Bunun üzerine kulübün yeni başkanının kim olacağına dair kulislerde ikna turları yapılmaya başlandı. Türk futbolundaki en prestijli kulüplerden biri olan Altay’ın bile başkan bulamaması, ülkedeki futbolun aslında ne kadar toksik bir ortamda gelişmeye çalıştığının kanıtı olarak gösterildi.

Altay camiasının önde gelenleri kime gittilerse kapılar kapandı. Altay’ın eski başkanları da dahil olmak üzere kimse bu sorumluluğu almaya yanaşmadı. En nihayetinde ateşten gömleği giyen isim ise Büyük Altay’ın Büyük Mustafa’sı oldu.

Sezon başında siyah beyazlı ekibimizin teknik direktörlük koltuğunda oturan Mustafa Denizli’nin gelecek günlerde resmi olarak Altay’ın başkanlığına aday olduğunu açıklaması bekleniyor.

Mustafa Denizli Kadroyu Korumaya Çalışacak

altay

Efsanevi teknik direktör Mustafa Denizli’nin bir kulübün başkanlık koltuğunda neler yapacağı merak edilirken, işinin hayli zor olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zira an itibariyle mali yönden çok zor günler geçiren siyah beyazlı İzmir temsilcimizin, oyuncuları da birer birer kulüpten ayrılmak istiyorlar.

Bu yönde ilk adımları gol kralı oyuncumuz Paixao, yeni stadımızda attığımız ilk golün sahibi olarak tarihte yerini alan Pinares ve başarılı kalecimiz Lis atmıştı. Onları takip eden Serge Aka da sözleşmesini feshederken, takımın kilit oyuncularından Eric Björkander’in de gidişi son anda önlendi.

25 yaşındaki savunma oyuncusunun geçmişten kalan 81 bin Euro ödemesini gerçekleştiren İzmir kulübü eğer bunu yapmasa Eric Björkander’i de bedelsiz olarak elinden kaçıracaktı.

Aynı şekilde takımımızın yıldızı Martin Rodriguez’in de gidişinin engellenmesi taraftarların yüreğine şimdilik su serpti.

Önümüzdeki sezon iddialı kadrosunu korumak ve hiç vakit kaybetmeden tekrardan Spor Toto Süper Lig’e çıkmak isteyen muhtemel başkan Mustafa Denizli, bu yönde çalışmaları yapmak için şimdiden start verdi.

Şehrin ileri gelen iş ve siyaset insanları ile görüşerek Altay’a destek arayan muhtemel başkan, iddialara göre oyuncularıyla da Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde buluştu.

Mustafa Denizli’nin hedefinde mevcut kadroyu tutmak ve nokta eklemelerde tekrar Spor Toto Süper Lig’e çıkarak iddialı bir konuma gelmek var.

Şimdiden kendisine başarılar diliyoruz!