Altay Mustafa Denizli İle Yollarını Ayırdı

Altay, geçtiğimiz sezonun son kritik dönemecinde takımın başına teknik direktör olarak getirdiği efsanesi Mustafa Denizli ile bu sezon alınan kötü sonuçlara dair nedenlerden kaynaklı yollarını ayırdı. Mustafa Denizli’nin kendi sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla birlikte resmiyete kavuşan ayrılıkla alakalı olarak efsanevi teknik direktörün açıklamaları oldukça dikkat çekiciyken, futbolseverlerin büyük çoğunluğu için bu durum malumun ilanı olarak algılandı. Bu sezon çok uzun bir aradan sonra Süper Lig’e yükselen Altay, 7’inci haftada aldığı Beşiktaş galibiyetinden sonra hiçbir maçta sahadan 3 puanla ayrılamamıştı.

Altay Efsanesi İle Yapamadı

2020/2021 sezonunun son demlerinde takımın başına kulübün efsane figürlerinden birisi olan Mustafa Denizli’yi getiren Altay, Play-Off’larda Altınordu’yu mağlup ederek Süper Lig’e adını yazdırmayı başaran son takım olmuş ve çok uzun bir aradan sonra Süper Lig’e geri dönmüştü.

Yaz transfer döneminde iyi eklemeler de yapan İzmir temsilcisi, lige iyi de bir giriş yapmış ve 7 haftada 5 galibiyet almıştı. 5’inci galibiyetini o dönem sakatlıklar nedeniyle neredeyse ilk 11’ini zor çıkaran Beşiktaş karşısında aldıktan sonra başlayan kötü seride ilk önce Gaziantep FK karşısında ağır bir mağlubiyet alan Altay, kötü serinin önüne bir türlü geçemedi.

Gaziantep FK karşısına çıkılan maça ligin 3’üncüsü olarak çıkan Altay, ligin 20’inci haftasında aldığı Kayserispor mağlubiyetinden sonra küme düşme hattına kadar geriledi.

13 maçta 2 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak eşine benzerine pek rastlanmayan bir kötü seriye giren Altay’da teknik direktör Mustafa Denizli bu durumun çözülebileceğine dair umudunu korurken, Altay Yönetimi bu konuda ikna edememiş olacak ki 13 Ocak 2022 tarihinde yapılan resmi açıklamayla birlikte takıma veda ettiğini açıkladı.

Mustafa Denizli’nin Dikkat Çeken Açıklamaları

Futbolculuk döneminde Altay’ın efsane oyuncularından birisi olan ve saha kenarında teknik direktör olarak görev yapmaya başladıktan sonra Türk futbolunun da efsanesi haline gelen Mustafa Denizli’nin açıklamalarından, takımın gidişatına ve hayallerine dair duyduğu hayal kırıklığı da anlaşılabilir.

Başkanla yaptığı toplantıda kendisine yola bu şartlarda devam etmemenin daha iyi olacağının aktarıldığını belirten Mustafa Denizli, kendisinin 1-2 transfer yapabildikleri takdirde takımın bu durumu aşabileceğini ifade ettiğini açıkladı.

Birçok görüşme yaptıkları başkanı ikna edemediğini belirten 72 yaşındaki teknik adam, böyle bir ortamda devam edilmesinin artık mümkün olmadığını ifade ederken, yaptığı açıklamanın kendisi için çok zor olduğunu ancak yapılmasının zaruri hale geldiğini dile getirdi.

Kendisini Türkiye’nin en başarılı teknik direktörlerinden birisi yapan yolda planladıklarını yapabildiği kadar yapamadığı birçok anı da yaşadığını belirten Mustafa Denizli bu nedenle sadece başarıyı değil başarısızlığı da üstlendiğini ve bu nedenle de çok sevdiği görevinden ayrıldığını ifade etti.

Denizli, Altay’ın başında 28 maça çıktı ve 12 galibiyet, 3 beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı.