Altay Mustafa Denizli İle Geleceği Kuracak

Türk futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve isminin başına “büyük” sıfatını yakıştırmayı başaran Altay, Spor Toto Süper Lig’de kötü bir sezon sonunda küme düştü.

Uzun yıllar Spor Toto Süper Lig’den uzak kaldıktan sonra geçen sezon gösterdiği tarihi performansla taraftarını çok mutlu eden İzmir temsilcimiz, Spor Toto 1. Lig’den yükselmeyi başarmıştı.

Aynı zamanda Altay efsanesi olan ve Türk futbolunda elde ettiği başarılarla tarihimizin en kıymetli teknik direktörlerinden olan Mustafa Denizli, Altay’ı yıllar sonra lige çıkaran teknik direktör olmuştu.

Teknik direktör Mustafa Denizli ile Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na da başlayan Altay, aslında sezona hiç de fena girmemişti.

Öyle ki takım ilk 7 haftanın 5’inde galip gelerek 15 puanla ligin üst sıralarında yer almıştı. Ne var ki hikayenin devamı hiç de iyi olmadı. Sezon ortasında Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’na da kavuşan Altay, buna karşın belini bir türlü doğrultamadı ve üst üste mağlubiyetlerin ardı arkası kesilmedi.

Her Seviyede Dağılma Yaşandı

Siyah beyazlı ekibimizin saha içinde yaşadığı dağılma, kulübün hemen her noktasına sirayet etmeye başladı.

Taraftarlarımız elbette gidişattan memnun değildi. Mükemmel başlangıcın ve Mustafa Denizli isminin getirdiği krediyle birlikte bir süre durumun düzeleceğine inananlar da ne yazık ki özellikle Aralık 2021’den sonra işlerin çok feci şekilde ters gittiğini gördüler.

3 Ekim 2021 tarihinde Gaziantep FK mağlubiyetiyle başlayan galibiyet hasretinin en azından 10 Aralık 2021’de yeni stadyumun açılmasıyla sona ermesi bekleniyordu.

Açılış maçında Atakaş Hatayspor’a mağlup olan takımımız, serbest düşüşünü başlattı ve tam 8 hafta üst üste mağlup oldu.

Bu da teknik direktör Mustafa Denizli’yi de kulüpten kopardı ve bir teknik adam değişikliği yaşandı. Üstelik süreç ne yazık ki sadece Mustafa Denizli’nin ayrılmasıyla bitmedi. Onun yanında yönetim kademesinden de ayrılıklar oldu ve Altay bir anda ne yazık ki başıboş kaldı.

Altay Başkanı Mustafa Denizli

altay

Sezonun sonunda maalesef küme düşme potasından çıkmayı başaramayan siyah beyazlı İzmir ekibimizde taraftarlar her şeye rağmen büyüklüklerini göstererek takımın yanında oldular.

Bu esnada camiada başkanın istifası geldi ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alındı. Bu genel kurulun Ramazan ayına denk gelmesi ve bazı üyelerin iftar saatini öne sürerek seçime katılmamasının yanında zaten oy verecekleri bir başkan da yoktu.

Kulübün ileri gelenleri başkan adaylığı için birçok farklı isme gitse de onlardan dönüş alamadılar.

28 Nisan’da kongrede söz alan eski başkanlarımızdan Nazif Zorlu’nun önerisi ise gündeme bomba gibi düştü. Zira eski başkan, koltuğu Mustafa Denizli’nin alması gerektiğinden bahsetti.

Bu öneriden sonra camianın ileri gelenleri Mustafa Denizli’nin nabzını yoklasalar da önce olumlu dönüş alamadılar. Ancak ilerleyen günlerde baskı devam edince Mustafa Denizli de iddialara göre ikna oldu ve kolları sıvadı.

Efsanenin yakın zamanda camianın ileri gelenleri ile bir araya gelip başkanlık için listesini oluşturması ve seçime tek aday olarak girmesi bekleniyor.