Altay futbol

Altay Marco Paixao Sözleşme İmzalayacak

TFF 1. Lig maçlarına ara verildiği dönemde bir sonraki sezon çalışmalarına hız veren Altay futbol takımı, bu dönemde yabancı futbolcularıyla sözleşme yeniliyor. Geçtiğimiz gün itibariyle Kappel ile Pusila’nın sözleşmelerini yenileyen siyah beyazlı ekip bu sefer de Marco Paixao ile masaya oturmaya hazırlanıyor.

Hollandalı Kappel ile Belaruslu Putsila’yla sözleşme yenileyen Altay; her iki futbolcuyla da sözlemeyi 2’şer yıl uzatmıştı. Şimdi ise Marco Paixao ile sözleşme yenileme niyetinde olan Altay’ın Portekizli santrfor ile nikah tazeleyeceği bilgisine ulaşıldı.

Marco Paixao 29 Gol Atmıştı

Portekizli futbolcu Marco Paixao ligde siyah beyazlı takımın formasıyla toplamda 29 gol atmıştı. Ligde gol kralı da olan yetenekli golcüyle Altay takımı sözleşme yenilemeyi planlıyor. Bu sezon itibariyle toplam 28 hafta boyunca 17 gol atmayı başaran Marco Paixao, başarılı performansıyla da göz dolduruyor. Taraftarın da çok sevdiği yetenekli oyuncuya taraftarların Marko Paşa olarak seslendikleri de biliniyor.

Sezonda gol krallığına oynayan Portekizli oyuncunun en yakın rakibinin ise 6 gol gerisinde olduğu biliniyor. 35 yaşında bulunan Paixao, tecrübesiyle gol atmaya da devam ediyor. İlerlemiş olan yaşına rağmen gol atmaya devam eden yetenekli futbolcuyla Altay takımı da sözleşme yenilemek istiyor.