Altay futbol

Altay: Ligler Mutlaka Tamamlanmalı

Koronavirüs salgını sonrasında liglere ara verildiği için Altay futbol takımında da futbolcular evlerinden ligin açılmasına evlerinden çalışıyor. Liglerin açılması ise henüz tam olarak netleşmiş değil. Bu konuya dair açıklamada bulunan Altay’ın profesyonel şube sorumlusu olan Hilmi Bozok; liglere verilen aranın ardından mutlaka liglerin bir şekilde tamamlanması gerektiğini belirtti.

Yeni tip corona virüs salgını sonrasında ülkemizde liglerin ertelenmesi neticesinde Altay’da da futbolculara ev izni verilmişti. Futbolcuların liglerin açılmasını beklerken kendilerine verilen programa uygun bir şekilde çalışmalarına devam ettikleri biliniyordu. Öte yandan kulübün profesyonel şube sorumlusu olan Hilmi Bozok’un liglerin yeniden başlamasını beklediklerini ifade ettiği belirtiliyor.

Önceliğimiz Her Zaman Sağlık

Altay takımının profesyonel şube sorumlusu; Hilmi Bozok; her zaman sporcularının sağlıklarını önde tuttuklarını ifade ederek; maçların tam olarak ne zaman başlayacağının şuan için net olmadığını ifade etti. Diğer futbol kulüplerinin yaptığı gibi kendilerinin de liglerin açılmasını beklediğini ifade eden Bozok; futbolcuların çalışmalarına evlerinden devam ettiklerini de ifade etti.

Teknik ekibin futbolculara özel bir program verdiğini ifade eden Bozok; takım olarak liglerin açılmasına hazır olduklarını da sözlerine ekledi. Sosyal mesafeyi korumak kaydıyla futbolcuların tesislerde de çalışmalarına devam edebileceklerini ifade eden Bozok; ilgili kurumlarla sürekli iletişim halinde bulunduklarını da ifade etti.