Altay Lens’e Talip

Süper Lig’de galibiyetin ne demek olduğunu unutan ve tam 16 maçtır kazanamayan Altay, ligin 24’üncü haftasında yeni teknik direktörüyle çıkacağı maçta Göztepe karşısında galip gelmek istiyor. Serkan Özbalta yönetiminde temiz bir sayfa açmayı hedefleyen İzmir temsilcisinde aynı zamanda transfer tahtasının açtırılması da planlanırken, talip olunan ilk oyuncunun da Beşiktaş ile 6 aylık sözleşmesi kalan ve uzun süredir kadro dışı durumda olan Jeremain Lens olduğu iddia ediliyor.

Altay’dan İlginç Hamle

Bu sezon yükseldiği Süper Lig’de galibiyet sevincine hasret kalan Altay, yeni teknik direktörü Serkan Özbalta ile birlikte yeni bir sayfa açmak ve İzmir derbisinde Göztepe’yi mağlup etmek istiyor. Bu doğrultuda hazırlıklarını sürdüren Siyah Beyazlılarda bir yandan da yönetimsel işler devam ediyor.

Transfer yasağı ile alakalı olarak tereddütleri olduğunu dile getiren Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nun Serkan Özbalta’nın gelişiyle birlikte tahtayı açabileceğine dair iddialar basında yer almaya devam ederken, şimdiden hangi oyuncularla ilgilenildiği de basına yansımaya başladı.

Basında yer alan haberlere göre Altay, Beşiktaş’ın 2017/2018 sezonunda büyük ümitlerle kadrosuna kattığı ancak yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle kadro dışı bıraktığı Hollandalı oyuncusu Jeremain Lens’i kadrosuna katabilmek için girişimlere başladı.

Beşiktaş ile 6 aylık sözleşmesi kalan ve uzun bir süreden bu yana kadro dışı olarak kariyerine devam eden Hollandalı sağ kanadı Beşiktaş’tan isteyen Altay, oyuncu için 300 bin Euro önerdi. Beşiktaş’ın da Lens’ten kurtulabilmek ve maaş bütçesinde yer açabilmek adına son çare olarak bu teklifi kabul edebileceği konuşuluyor.

Fizik Kondisyon

Jeremain Lens, Türkiye’de ilk olarak Fenerbahçe forması giymiş ve o sezon oldukça dağınık bir takım görüntüsündeki Sarı Lacivertlilerde gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmişti.

Beşiktaş’a da o performansın referansıyla imza atan Lens, tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı. Hangi teknik adam geldiyse hepsi Lens’ten faydalanmayı denedi, hepsi oyuncuya başka yönlerden yaklaşmaya çalıştı ancak Lens bu yaklaşımların hiçbirine olumlu cevap vermedi.

Geçen sezonun devre arasında Fatih Karagümrük’e kiralanan 34 yaşındaki oyuncu burada da hiç iyi bir performans gösteremedi ve Beşiktaş’a geri döndü. Hollandalı Beşiktaş’ın sözleşme fesih görüşmelerinden kulüp bulma girişimlerine kadar hiçbir ayrılık teklifine yanaşmadığı için kadro dışı bırakılmıştı.

Bununla birlikte Altay’ın şu an transfer yasağı devam ediyor ve resmi olarak kaldırılmış değil. Altay gibi bir takım Beşiktaş’a göre rakipleri karşısında daha fazla açık alan bulabilir ve Lens bu noktada etkili bir oyuncu haline gelebilir.

Ancak artık 34 yaşında olan ve uzun bir süredir ana kadroyla antrenmanlara çıkmayan oyuncunun fizik kondisyon açısından ne durumda olduğunu da iyice tahlil etmek gerek. Ayrıca Lens’in Beşiktaş’taki gösterdiği tavır, Altay’ın oyuncuyla yapacağı iddia edilen sözleşmeye dair de bir referans olmalı ve Altay sözleşmeyi tutabildiği kadar kısa tutmalı.