Altay Kovid 19 Testinden Geçti

Altay Kovid 19 Testinden Geçti

Bu sezon itibariyle TFF 1. Ligin iddialı takımları arasında yer alan Altay Kovid 19 testinden geçti. Bilindiği üzere Mart ayı itibariyle liglere ara verilmişti. Sonraki dönemde Haziran ayı itibariyle liglerin tekrar oynatılmasına karar verilmişti. Bu kapsamda TFF’ da bir yönerge yayınlamıştı.

TFF’nun yayınladığı yönergede futbol takımlarının periyodik olarak korona virüs testinden geçilmesinin önemine değinilmişti. Bu doğrultuda Altay takımı da periyodik olarak hem teknik ekibi hem de futbolcuları korona virüs testinden geçirmeye başladı.

Altay Kovid 19 Testi Kulüp Tesislerinde Yapıldı

TFF 34. Hafta maçları arasında yer alan Giresunspor Altay karşılaşması öncesi Altay Kovid 19 testinden geçti! Giresun deplasmanına gitmeden önce hem futbolcular hem de teknik heyet korona virüs testinden geçti. Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen testlere tüm futbolcular ve teknik ekip de katılım gösterdi.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerinde Altay takımının korona virüs testinden geçtiği açıklandı. Uygulanan korona virüs testinin sonuçlarının ise ertesi gün açıklanacağı ifade edildi. Öte yandan Altay takımı test sonuçlarının açıklanmasından sonra Giresun kentine doğru harekete geçecek.