Altay Kazımcan Karataş’ı Galatasaray’a Gönderdi

İzmir ekibi; önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek. Altay’da yolunda giden neredeyse hiçbir şey olmadığını ifade edebiliriz. Siyah beyazlı takım; geçmiş yıllarda kulüpte forma giyen oyuncularına yapmamış olduğu ödemeler dolayısıyla transfer yasağı aldı. Bu yüzden, 2022 – 2023 sezonu öncesinde transfer yapması bir hayli zor gözüküyor.

Altay’ın tek umudu hali hazırda kadrosunda bulunan oyuncularına gelecek transfer teklifleri! İzmir ekibi; bu sayede gelir elde etmeyi hedefliyor. Bahsettiğimiz isimlerden birisi de Kazımcan Karataş oldu. Gelin, genç oyuncunun Galatasaray’a transferinin detaylarına yakından bakalım!

Galatasaray Altay’a Ne Kadar Bonservis Ödedi?

Sarı kırmızılı takım; çok uzun süreden bu yana Kazımcan Karataş’ı kadrosuna katmak istiyordu. Hatta, oyuncunun Fatih Terim’in Galatasaray’ı çalıştırdığı dönemden bu yana takip edildiği söyleniyordu. Galatasaray; en sonunda Altay’ı ikna etti. Transferin mali detayları da geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Galatasaray; Kazımcan Karataş için Altay’a 20 milyon Türk Lirası ödeyecek. Ciddi maddi sıkıntılar ile boğuşan Altay’ın bu paraya ihtiyacı vardı. Bu yüzden, Kazımcan Karataş’ın Galatasaray’a transferinin camiada büyük bir sevinç ile karşılandığını ifade edebiliriz. Galatasaray; oyuncu ile beş yıllık sözleşme imzaladı. Bunun yanı sıra, oyuncuya ne kadar ücret ödeyeceğini de açıkladı. Buna göre;

  • 2022 – 2023 sezonu için 5 milyon 350 bin TL
  • 2023 – 2024 sezonu için 6 milyon 750 bin TL
  • 2024 – 2025 sezonu için 7 milyon 500 bin TL
  • 2025 – 2026 sezonu için 8 milyon 500 bin TL
  • 2026 – 2027 sezonu için 10 milyon TL

ödeme yapılacak. Galatasaray; oyuncuya 400 bin TL imza parası da verdi. Sonuç olarak, bu transferin hem Altay hem Galatasaray hem de Kazımcan Karataş için hayırlı olduğunu ifade edebiliriz.

Altay Kazımcan Karataş’tan Gelen Parayı Marco Paixao İçin Kullanacak

İzmir ekibi; Kazımcan Karataş transferinden elde edeceği 20 milyon TL’yi eski golcüsü Marco Paixao’yu kadrosuna katmak adına kullanacak. Uzun süreden bu yana Altay’da forma giyen 38 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında ödenmeyen alacaklarını bahane ederek takımdan ayrılmıştı.

Marco Paixao; Altay’dan ayrıldığı günden bu yana herhangi bir takım ile anlaşamadı. Maddi açıdan zor günler yaşayan Altay; oyuncuyu ikna etmek istiyor. Ancak, 1984 doğumlu oyuncu; Altay’dan birikmiş tüm alacaklarını istiyor. İstediği toplam tutar ise 400 bin Euro! Altay; Marco Paixao’ya söz konusu tutarı ödeyemeyeceğini bildirdi. Verebileceği maksimum ücretin 150 bin Euro olduğunu ifade etti. Deneyimli golcünün bu teklife nasıl bir cevap vereceği bilinmiyor.

Marco Paixao; 2018 – 2019 sezonunun başında Altay’a transfer oldu. Siyah beyazlı forma ile toplam 131 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 82 gol kaydetti. Bunun yanı sıra, 11 de asist yaptı. Elde ettiği gol krallıklarıyla taraftarın gönlünde taht kurdu.