Altay Kazımcan Karataş İçin Beşiktaş ile Anlaşmak Üzere

Siyah beyazlı takım; 2021 – 2022 sezonu öncesinde yeniden Süper Lig’de yer almanın heyecanı içerisindeydi. 18 yıllık aranın ardından Süper Lig’de olmak tek başına yeterli değildi. Altay’ın aynı zamanda Süper Lig’de kalması da gerekiyordu. Fakat, siyah beyazlı takım bunu başaramadı. Sezonu maddi sıkıntılar ile boğuşarak geçiren Altay; sezon sonunda küme düştü.

Altay’ın elinde çok fazla futbolcu bulunmuyor. Birçok ismin hali hazırda takımdan ayrılmak üzere olduğunu ifade edebiliriz. Fakat, İzmir ekibi; istediği takdirde bazı futbolcularını elden çıkararak para kazanabilir. O isimlerden birisi de Kazımcan Karataş!

Kazımcan Karataş Kısa Süre İçerisinde Beşiktaş ile Sözleşme İmzalayacak

Beşiktaş; 2001 doğumlu genç sol beki Rıdvan Yılmaz ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. 21 yaşındaki oyuncu; büyük ihtimalle 6 milyon 500 bin Euro karşılığında Almanya’nın E.Frankfurt takımına transfer olacak. Siyah beyazlı takım; Rıdvan Yılmaz’ın yerini dolduracak bir oyuncu arıyor. O isim ise büyük ihtimalle Kazımcan Karataş olacak.

2003 doğumlu genç oyuncu; 2020 – 2021 sezonunda A takıma yükseldi. İlk sezonunda çok fazla forma şansı bulamadı. Yine de takımıyla birlikte Süper Lig’e yükselme şansını yakaladı. 2021 – 2022 sezonu; genç futbolcu için çok daha iyi geçti. Takımın as oyuncusu olmayı başardı. Kazımcan Karataş’ın çok yönlü bir oyuncu oluşu ciddi bir avantaj! Kariyerine sol bek olarak başlayan 19 yaşındaki isim; sol ve sağ kanadın yanı sıra sol bekte de forma giyebiliyor. Geçtiğimiz sezon bilhassa sol bekte sergilemiş olduğu performans ile göz doldurdu.

Beşiktaş; genç futbolcuyu transfer etmek adına Altay ile uzun süreden bu yana görüşüyor. Ancak, hali hazırda bir anlaşmanın olmadığını söyleyebiliriz. Fakat, Beşiktaş’ın oyuncuyu isteyen tek kulüp olması ciddi bir avantaj!

Altay Oyuncu İçin Dört Milyon Euro İstiyor

İzmir ekibi; tıpkı birçok Süper Lig ekibi gibi ciddi maddi sıkıntılar içerisinde! Takımın yerli ve yabancı futbolcularına ödenmemiş borçları bulunuyor. Bu noktada, Altay’ın önümüzdeki günlerde transfer cezası almasına kesin gözüyle bakılıyor. İzmir temsilcisi; en azından para eden oyuncularını elden çıkartarak içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtulmayı hedefliyor. Bu yüzden, Kazımcan Karataş transferinden ciddi bir bonservis geliri bekliyor.

Altay; oyuncu için Beşiktaş’tan dört milyon Euro istedi. İstanbul ekibi; bu paranın çok olduğunu söyledi. Beşiktaş’ın teklifi ise bir milyon Euro artı oyuncu takası oldu. Altay’ın bu teklife sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Ayrıca, Altay’ın Beşiktaş’ın takasta kendisine göndermek istediği oyuncuların maaşlarını ödemesi dahi zor gözüküyor. Bu yüzden, İzmir ekibinin yalnızca para seçeneğinde ısrar ettiğini söyleyebiliriz.

Kazımcan Karataş; geçtiğimiz sezon 23’ü Süper Lig ve ikisi Türkiye Kupası olmak üzere toplam 25 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda iki asist yaparak başarılı performansıyla adından söz ettirdi.