Altay İzmir’de De Kaybetti

Süper Lig’de oynadığı son 15 maçın hiçbirisini kazanamayan ve çok ciddi bir krizin içerisinde yer alan Altay, Süper Lig’in 23’üncü haftasında kendi sahasında ligin 2’inci sırasında yer alan Konyaspor’u konuk etti. Siyah Beyazlılar, kendi sahasında oynadığı maçta yine kendi kendine bir kriz oluşturmayı başararak sahadan 1-0 mağlup ayrıldı ve galibiyete olan hasretini 16 maça çıkardı.

Altay Galibiyeti Unuttu

İzmir’in büyük Altay’ı Süper Lig’e çıktığına pişman olduğu bir performans sergiliyor. 2002/2003 sezonundan sonra Süper Lig’e geri dönen Altay, ilk 7 maçta aldığı 15 puanın üstüne geriye kalan 15 maçta aldığı 3 beraberlikle sadece 3 puan ekleyebildi ve küme düşme hattına kadar geriledi.

Ligin 23’üncü haftasında kendi sahasında Konyaspor’u konuk eden Altay, İzmir’de kendi taraftarının önünde oynamayı bir avantaja çevirerek bir kırılma yaratmak ve yükselişe geçmek istiyordu ancak takımın bozulan psikolojisi yine sahadan galip gelemeden ayrılmaya neden oldu.

Altay’ın orta sahadaki yetenekli oyuncusu Cesar Pinares, 19’uncu dakikasında hiç gerek yokken gördüğü sarı kartın üstüne 66’da elle oynamaya sebebiyet verdiği için ikinciyi ekleyerek oyun dışında kaldı ve bu pozisyondan doğan penaltıyı Ahmed Hassan değerlendirerek Konyaspor’u 1-0 öne geçirmeyi başardı.

Sezon başından beri birçok sıkıntı yaşayan ve geriye düştüğü maçlardan geriye dönmeyi beceremeyen Altay, Konyaspor karşısında da oynadığı maçta geriye düşünce öne geçmeyi bilemedi ve sahadan 1-0 mağlup ayrılarak üst üste 16’ıncı maçından da mağlup ayrıldı.

Dibe Vuruş

Süper Lig’in 23’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Konyaspor karşısında da sahadan 1-0 mağlup ayrılan Altay, 16’ıncı maçından da mağlup ayrılarak kelimenin tam anlamıyla dibe vurdu.

Siyah Beyazlılar, şahane bir taraftar desteğini arkasına almasına rağmen yine başaramadı ve sezonun en zayıf takımı olduğunu tekrar gösterdi. Altaylı taraftarlar her maçta olduğu gibi bu maçta da yönetime istifa çağrılarında bulunsa da Altay yönetiminin bu yönde pek de bir istekli tavrı yok.

Ancak transfer yapması mümkün olmadığı için zayıf kadrosuyla mücadele etmek zorunda kalan Altay’ın bu durumu daha fazla götürülebilir gibi durmuyor. Mustafa Denizli’nin ayrılığından sonra oyun anlamında da büyük problemler yaşamaya başlayan Altay, bundan sonraki maçlarından herhangi birisini dahi kazanamasa kimse bu duruma şaşıramaz.

Mustafa Denizli’nin takımdan ayrılmasından sonra takımın başına geçen Mert Nobre, ilk açıklamalarında takıma yeni bir sistem getirilmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını dile getirmişti. Brezilya asıllı Türk teknik direktörün bu isteğini sahaya çıktığı maçlarda pek gerçekleştiremediğini söylemek mümkün ancak belki ligin 23’üncü haftasından sonra verilen arayla birlikte bu istek gerçekleşebilir.

Altay, 23’üncü haftayı aldığı mağlubiyetle birlikte 18 puanla 19’uncu sırada kapatırken, devreden dönüşte takımın küme düşme hattından çıkabilmesi adına üst üste galibiyetler alması gerekiyor.