Altay ile Bucaspor

Altay İle Bucaspor Arasında Gerilim

İzmir şehrinin iki önemli temsilcisi olan Altay ile Bucaspor arasında önemli bir kriz patlak verdi. Bu kapsamda her iki takım arasında futbol okulu krizinin baş gösterdiği ifade ediliyor. 1928 Bucaspor taraftarı Altay takımını futbol okuluna giderek, Altay levhasını indirmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Buca ilçesinde açılan Büyük Altay Akıncılar Futbol Okulu tabelasının bir grup Bucaspor taraftarı tarafından indirildiği belirtildi. Bu olaya tepki gösteren Altay takımının ise buna yanıt vereceği düşünüyor. Özelikle Bucasporlu fanatik taraftarların Altay Futbol Okuluna buradan defolun dedikleri de ifade ediliyor.

Burası Buca Başka Takım İstemiyoruz!

Bölgeden alınan bilgilere göre bir grup Bucasporlu taraftarın Altay Futbol Okulunu basması, Altay ile Bucaspor arasında gerilime neden oldu. Bu kapsamda Bucaspor başkanının açıklamalarının ise iki kulübü bir kez daha karşı karşıya getirdiği ifade ediliyor.

Bucaspor başkanının ne olursa olsun Buca’da Buca ismi geçmeyen bir takım kalmayacak demesi, Altay takımıyla gerilimin tırmanacağına işaret ediyor. Öte yandan Bucaspor taraftarlarının Altay takımının Futbol Okulunun da Buca ilçesinden ayrılmasını istedikleri ifade ediliyor.