Altay En Yaşlı Futbolcu İle Gündemde

Altay En Yaşlı Futbolcu İle Gündemde

TFF 1. Ligin iddialı takımları arasında yer alan Altay en yaşlı futbolcu ile gündemde! Gelecek sezon itibariyle Altay takımında forma giyecek olan İbrahim Öztürk, şayet 2020 – 2021 sezonunda mücadele edecek olursa; profesyonel liglerin en yaşlı futbolcusu unvanını kazanacak. Tecrübeli stoper, 39 yaşında olmasına rağmen hala aktif olarak futbolun içerisinde yer alıyor.

Altaylı futbolcu İbrahim Öztürk, 2020 – 2021 yılında da sahalara çıkacak. Dolayısıyla yeni sezonda profesyonel düzeyde futbol oynayan en yaşlı futbolcu unvanına da sahip olacak. Altay takımıyla sözleşmesi sona ermesinin ardından futbolu bırakacağı düşünülen 39 yaşındaki İbrahim Öztürk’ün Altay takımında 1 yıl daha kalacağı ifade edildi.

Altay En Yaşlı Futbolcu İle Gündemde

Altay En Yaşlı Futbolcu ile İddialı

Altay takımı kulüple sözleşme sona eren 39 yaşındaki İbrahim Öztürk ile anlaşma kararı aldı. Bu kararın ardından siyah beyazlı takımın profesyonel liglerdeki en yaşlı oyuncuya ev sahipliği yaptığı ifade edildi. Takıma ağabeylik yapması için kadroya dahil olan İbrahim Öztürk, stoper mevkiinde oynuyor.

Emre Belözoğlu’nun profesyonel futbol kariyerine son vermesinin ardından İbrahim Öztürk’ün artık profesyonel ligin en yaşlısı unvanını elde ettiği belirtiliyor.