Altay Beşiktaş Öncesi Sakatlara Kavuştu

Yeni teknik direktörü Serkan Özbalta yönetiminde ayağa kalkmaya çalışan İzmir temsilcimiz Büyük Altay, sakat oyuncularının haberleriyle sevindi.

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’e dönerek taraftarını coşturan siyah beyazlı takımımız, ilk maçlarda ise bu coşkuyu iyice tırmandırmıştı.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’na Mustafa Denizli önderliğinde harika başlayan Altay, ne yazık ki sonunu getirememişti.

Ligde alınan başarısız sonuçların bir sonu gelmedi. Mustafa Denizli her ne kadar bütün iyi niyeti ve birikimiyle uğraşsa da takımın kötü gidişatını değiştiremedi.

Hal böyle olunca da gerçek bir Altaylı olduğunu göstererek görevinden ayrıldı. Bu ayrılık karşılıklı anlaşma yoluyla gerçekleşse de hocanın özel durumu sebebiyle imzalar henüz atılıp Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilmedi.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bu konu hakkında kulübümüze ceza kesmişti.

Altay Serkan Özbalta ile Yola Devam Dedi

Büyük Mustafa Denizli’nin Altay’dan ayrılığı sonrasında takımın başına geçici olarak onun yardımcısı Mert Nobre geçti.

Sonrasında ise Altay Yönetimi, siyah beyazlı teknik direktörlük koltuğu için eski futbolcularımızdan Serkan Özbalta ile anlaştı.

Serkan Özbalta, Altay ile sözleşme imzalamasının ardından hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Ancak genç teknik direktörün işi pek de kolay değildi. Çünkü ilk maçı deplasmandaki İzmir Derbisi idi.

6 Şubat 2022’de İzmir’in sarı kırmızı tarafı Göztepe’nin konuğu olan takımımız, mağlubiyet bekleyenleri şaşırttı.

Spor Toto Süper Lig’de o dönem çok formda olan rakibini Deniz Kadah ve Thaciano’nun golleriyle geçen siyah beyazlılar, yeni teknik direktörleri Serkan Özbalta’ya unutulmaz bir hoş geldin hediyesi verdiler.

Fakat bu derbinin ardından gelen Çaykur Rizespor beraberliği, yeni dönemin coşkusunu bir nebze de olsa düşürdü. Ancak Büyük Altay’ın inancı bitmedi. Her ne kadar sıradaki maç İstanbul Vodafone Park’taki Beşiktaş olsa da takım maç hazırlıklarını galibiyet üzerine yapıyor.

Altay Sakat Oyuncularına Kavuştu

altay

Teknik direktörümüz Serkan Özbalta, Beşiktaş karşısında oynanacak zorlu maçın hazırlıklarına devam ederken sağlık heyetinden ona çok güzel haberler geldi.

Bu haberlerin odağında elbette sakatlıkları nedeniyle bir süredir takımdan ayrı olan isimler vardı.

Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nun tarihindeki ilk golünü atarak, Altay’ın şanlı tarihine adını yazdıran Pinares hatırlanacağı üzere Göztepe karşısında kart cezalısıydı.

Çaykur Rizespor maçı öncesinde de kas ağrılarının bulunduğunu ifade eden oyuncunun tam olarak iyileşmesi beklendi. Hafta içinde gelen rapor Serkan Özbalta’nın hafta sonu Beşiktaş karşısında onu kullanmasında bir sakınca olmadığı yönündeydi.

Pinares’e ek olarak yaklaşık 7 haftadır takımdan ayrı kalan Aka da iyileşti. Geçtiğimiz günlerde uzun süreli sakatlığından kurtulan ve takımla çalışmalara başlayan Aka, Serkan Özbalta’dan forma bekleyecek.

Bu iki oyuncu dışında geçen hafta ailesel sebepler nedeniyle ülkesine giden Rayan’da İzmir’e döndü.

Teknik direktörümüz Serkan Özbalta, bu üç oyuncuya kavuşmanın rahatlığıyla Beşiktaş karşısında galip gelip deplasmandaki galibiyet sayımızı 3’e çıkarmak ve moral bulmak istiyor.