Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu

Altay Başkanı: Gelecekte Kemerler Sıkılacak

Korona virüs sürecinin futbolu da etkilediğini belirten Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu; salgından dolayı futbol takımlarının kemerlerini sıkacağını ifade etti. Dünya genelinde 200 bin civarında bir can kaybının yaşandığını belirten başkan, bunun bir de ekonomik boyutunun bulunduğu belirtti.

Ekonomik alanda da korona virüsün yansımasının bulunacağını ifade eden Altay Başkanı, salgın sonrasında futbolunda yeninden şekilleneceğini belirtti. Pandemi dolayısıyla pek çok kulübün maddi kaybı bulunduğunu belirten başkan, gelecek yıllarda takımlar kemer sıkmak durumunda kalacak dedi.

Altay Başkanı Altyapıya Güveniyor

Artık eskisi gibi bol para harcamanın sona erdiğini belirten Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu; kendilerinin de altyapıya güvendiğini ifade etti. Gelirlerin düşmesi sonrasında takımların altyapıya yönleneceğini ifade eden başkan; futbolda hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağını da söyledi.

Çok sayıda oyuncularına Süper Lig takımlarından teklif geldiğini ifade eden Ekmekçioğlu, bu futbolcuları satarak, altyapıya yönlenebilecekleri ifade etti. Her şeyden önce insan sağlığı olduğunu belirten başkan, liglerin ne zaman başlayacağının da önemli olduğunu ifade etti.