Altay Hatayspor’a Mağlup Oldu

Spor Toto Süper Lig’in 16.haftasında futbolseverler tarihi bir karşılaşmaya şahit oldu. Yıllar sonra stadyumuna kavuşan Büyük Altay, Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ndaki ilk karşılaşmasına takımın başında Büyük Mustafa (Denizli) ile çıktı ve yeni stadyumunda ligin en dikkat çeken ekiplerinden biri olan Hatayspor’u ağırladı.

Ömer Erdoğan ile lige çıktığı günden beri oynadığı iyi futbolla rakiplerine zor anlar yaşatan Hatayspor, maç öncesinde topladığı 26 puanla ligde 5.sırada yer alırken, Büyük Altay ise son haftalardaki kötü gidişat nedeniyle 18 puanla Spor Toto Süper Lig’in 14.sırasındaydı.

Maç öncesinde Hatayspor takım olarak ne kadar öne çıkarsa çıksın, Altay taraftarı ve kamuoyu Büyük Mustafa’nın, Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nun ilk maçında rakibine galip gelmesini bekliyordu. Buna karşın Spor Toto Süper Lig’de oynadığı son 8 maçtan yalnızca 3 puan çıkarabilmiş, Mustafa Denizli gibi kurt bir teknik direktör bu gidişata bir türlü son verememişti.

Hatayspor ise lige iyi başlamasına rağmen son iki haftada iki mağlubiyet almıştı. Yani iki takım da bir nevi çıkış peşindeydi.

İki takımın durumu bu şekildeyken Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda başlayan 16.hafta mücadelesinin ilk vuruşu yapıldı ve ilk resmi maç başladı.

Altay Alsancak’ta Tarihi Bir Golle Öne Geçti

Maça birbirlerini tartarak başlayan Mustafa Denizli ve Ömer Erdoğan’ın öğrencileri bu sayede ilk 20 dakikayı dengede geçti.

Yeni bir sayfanın açıldığı bu tarihi günde Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ndaki Büyük Altay taraftarları, ilk golün ne zaman ve hangi oyuncu tarafından atılacağını sabırsızlıkla merak ediyorlardı.

Derken dakika 21’de Leandro Kapel, yanında boşta olan arkadaşı Pinares’e kısa pasını verdi. Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nu dolduran taraftarların bakışları arasında topu sol ayağına alan Pinares, bu muhteşem stadyuma ve Büyük Altay’a yakışan bir vuruş yaparak, olağanüstü bir gole imza attı.

Yıllar sonra bu tarihe bakanlar Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nun ilk golünde César Ignacio Pinares Tamayo adını görecekler.

Pinares’in bu golünden sonra gelen cevap her ne kadar Altay taraftarlarını üzse bile, bu muhteşem stadyuma yakışan güzel bir gol de Hataysporlu Diouf’tan geldi ve ilk devre 1-1 sona erdi.

Altay İkinci Yarı Direnemedi

Hatayspor, ikinci yarıya yoğun bir baskıyla başlarken Altay bu baskını ne yazık ki kıramadı.

Rakibin atakları karşısında savunma hataları göze çarparken, Altay hücuma çıkmakta ve organize olmakta sıkıntı yaşadı. Özellikle hava toplarında rakibin üstünlük kurması, Altay için büyük sıkıntı yarattı.

Baskıya rağmen 75 dakika kalesini gole kapayan Altay bu dakikada Saint Louis’in golüne engel olamadı. Golde kaleci Mateusz Lis’in zamanlama hatası büyük pay sahibiydi.

Maçtan Hatayspor galip ayrılırken Büyük Altay’ın yeni stadyumundaki ilk galibiyet umudu bir sonraki maça kaldı.