Altay 8 Yıl Sonra Alsancakta Galip Geldi

Spor Toto Süper Lig’de küme düşmeme yarışında mücadele eden Altay, 27’nci hafta maçında kendisi için tarihi bir galibiyet aldı.

Sezona Büyük Mustafa Denizli ile başlayan Büyük Altay, hatırlanacağı üzere Spor Toto Süper Lig’de çok sıkıntılı günler geçirdi.

Yıllar sonra döndüğü Spor Toto Süper Lig’e, bu ligi defalarca kez kazanmış Mustafa Denizli ile iyi başlayan siyah beyazlı takımımız haftalar geçtikçe serbest düşüşe geçti.

Bu serbest düşüşün en azından eve dönüşle birlikte sonlanması bekleniyordu. 2014 tarihinde yenilenmeye başlanan Altay’ın Alsancak’taki evi, 8 sene de tamamlandı ve modern bir stadyum olarak kullanıma açıldı.

Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu olarak ismi de değişen evimizdeki ilk maçta, Atakaş Hatayspor’a yenilmemiz ise taraftarlarımızı çok üzdü.

Geride kalan haftalarda Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’na gelen bütün taraftarlar, galibiyet beklentisi içindeydiler. Fakat ne yazık ki o beklenen galibiyet bir türlü gelmemişti. Hatta öyle ki siyah beyazlı takımımız, Atakaş Hatayspor maçıyla başlayan felaket bir serinin içinde düştü.

O karşılaşmanın ardından üst üste 8 maçtan 1 puan çıkaramayan İzmir’in en köklü kulüplerinden biri olan ekibimiz, Büyük Mustafa Denizli ile de yolları ayırmak zorunda kaldı.

Acı olan şey, Mustafa Denizli’nin kendi adını taşıyan evimizde 1 puan dahi göremeden takımdan ayrılıyor olmasıydı.

Serkan Özbalta Dönemi Başladı

Kulübümüz, Mustafa Denizli ile yolları ayırdıktan sonra teknik direktörlük koltuğunu çok kısa süre onun yardımcısı Mert Nobre’ye verdi.

Nobre hocanın geçici görevi ise teknik direktör Serkan Özbalta ile anlaşılmasının ardından sona erdi.

Takımın başına geçen ve bazı şeyleri değiştirmek zorunda olan teknik direktör Serkan Özbalta, çok başarılı bir başlangıç yaptı ve işe mağlubiyet serisini bitirmekle başladı.

Siyah beyazlı takımımız aylar sonra İzmir’de kazandı. Evet kazanılan yer İzmir idi ancak stadyum Göztepe deplasmanıydı.

Bu maçla moral bulan takım Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ndaki ilk puanını da yine teknik direktör Serkan Özbalta ile aldı. Spor Toto Süper Lig’in 25’inci haftasında Çaykur Rizespor maçı 0 – 0 bitti. Buradan alınan 1 puan, tarihi bir puan oldu.

Altay Büyük Bekleyişi Nihayet Sona Erdirdi

altay

Siyah beyazlı İzmir temsilcimiz Alsancak’ta son kez kazandığında takvim yaprakları 11 Mayıs 2014’ü gösteriyordu. O gün Güngören Belediyespor’u 5 – 2 yenerek, Alsancak’a veda eden Büyük Altay, evinde galibiyet sevinci yaşamak için tam 8 sene bekledi.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftalarında maçlarını Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda oynayan ekibimiz, oradaki son galibiyetini de Spor Toto Süper Lig 7’nci haftada Beşiktaş karşısında almıştı.

Beşiktaş maçından sonra üst üste 16 maç galip gelemeyen takım, seyircisinin kalbini de çok kırmıştı.

Şimdi 8 yıllık bekleyişin ardından galibiyet çok kritik bir karşılaşmada geldi. Altay, Spor Toto Süper Lig 27’nci haftada karşılaştığı Gaziantep FK’yı, Thaciano, Güney Güvenç (KK) ve Biyogo Poko’nun golleriyle 3 – 2 geçti ve hasreti bitirdi.

Taraftar nihayet evinde sevinme mutluluğunu yaşadı.